powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Rodzinnie i wirtualnie z WTL-em

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na "Rodzinną Niedzielę z WTL-em". To już czwarta odsłona cyklu przygotowanego specjalnie na czas kwarantanny.

10 maja o godz. 15:00 WTL udostępni Widzom nagranie spektaklu PLAMA w reżyserii Martyny Majewskiej - przedstawienia dla dzieci od 5. roku życia. Spektakl będzie można obejrzeć nieodpłatnie przez 24 godziny na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

PLAMA | wiek 5+ | reż. Martyna Majewska

Współczesna baśń opowiadająca o Dobrej i Pięknej Królewnie, którą Zła i Wyniosła Czarownica przemienia w przebrzydłą, czarną plamę (ble!). Pomysłowa Plama, próbując powrócić do swojej prawdziwej postaci, przeobraża się między innymi w czarną limuzynę, stado ptaków, kameleona i... lody owocowe. Oglądając perypetie Plamy, wszystkie gwiazdy Wszechświata układają się w uśmiech i zadziornie mrugają do dzieci.

"Plama" to spektakl oparty na kontrastach. Debiutująca wówczas reżyserka spotkała się w nim z doświadczoną aktorką. Minimalistyczna scenografia zderzyła się z bogactwem efektów multimedialnych. Twórcy korzystali z najnowocześniejszych środków teatru formy, czerpiąc jednocześnie z baśniowych motywów i tradycji bajek zen.

TEKST Martyna Majewska

REŻYSERIA Martyna Majewska

SCENOGRAFIA Anna Haudek

PROJEKCJE Jakub Lech

MUZYKA Dawid Majewski

OBSADA Anna Kramarczyk

Data premiery: 1.06.2014 r.

U W A G A

Nagrania prezentowane w ramach cyklu RODZINNE NIEDZIELE Z WTL-EM mają charakter roboczy i zostały dokonane w celach dokumentacyjnych. Nie były reżyserowane z myślą o prezentacji online, korzystamy z nich np. podczas wznowień albo zastępstw. Niektóre z nich to rejestracje prób generalnych bez udziału widzów. Udostępniamy je wyłącznie ze względu na szczególne okoliczności. Nie zastąpią one wizyty w teatrze, ale mogą być świetną okazją do zajrzenia w teatralne kulisy.