powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Nowe wydarzenia online w Konsulacie Kultury

Animatorki do wzięcia, spotkanie z Markiem Kamińskim i Leszczoteka - oto czwartkowe propozycje gdyńskiego Konsulatu Kultury transmitowane za pomocą serwisów YouTube i Facebook.

Zapraszam na czwartkowe relacje live z Konsulatu Kultury. Na kanale YouTube Studio Konsulat (dostępne również na profilach fecebookowych Studio Konsulat oraz Konsulat Kultury) odbędą się trzy wydarzenia live - informują organizatorzy.

O godz. 18:15 - animacje i gra w "Państwa i Miasta" dla dzieci (w wieku 5-10 lat) oraz rodziców/opiekunów, całość prowadzona przez Animatorki do wzięcia

Głównym punktem animacji będzie Wielki Teleturniej, czyli autorskie Państwa i Miasta, który poprzedzą animacje ruchowe i umysłowe (rozgrzewka muzyczna, ćwiczenia pamięciowe). Podczas programu dzieciaki będą mogły połączyć się z nami i na wizji wysłać pozdrowienia swoim bliskim.

Zajęcia poprowadzą Małgorzata Choroszewska i Sylwia Drzycimska, czyli Zosia i Zuza - aktorki i animatorki, które mogliście spotkać podczas wielu imprez w Gdyni, m.in. Dnia Dziecka czy na urodzinowym balu karnawałowym. Od lat prowadzą różne wydarzenia dla dzieci na terenie całej Polski, a na co dzień grają w Narodowym Teatrze Edukacji we Wrocławiu.

***

o godz. 19:00 - spotkanie z Markiem Kamińskim, które poprowadzi Krystian Nehrebecki

Spotkania z ludźmi pióra wpisały się na stałe w krajobraz gdyńskiej kultury. Biesiada Literacka to wydarzenie artystyczne z 20-letnią historią!

Okoliczności doskonale nam wszystkim znane, przyniosły decyzję przeniesienia rozmów do internetu, do sieci. To wyraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, jakże licznych, jakże nam drogich i jakże wiernych uczestników.

Co tydzień, w każdy czwartek, zawsze o 19.00 zapraszamy na spotkania z luminarzami sztuki. Pisarze, poeci, autorzy tekstów piosenek, reportażyści, twórcy scenariuszy i dramaturdzy...

***

o godz. 20:00 - koncert Agnieszki Skawińskiej i Piotra Łyszkiewicza pt. "Leszczoteka"

Któż z nas nie zna takich przebojów, jak "Kombinuj dziewczyno" czy "Ta dziewczyna"? Twórcą muzyki i słów tych piosenek jest gdynianin - Maciej Łyszkiewicz.

Znacie te piosenki w interpretacji męskiej, a na koncercie spojrzymy na te i inne przeboje oczyma kobiety - Agnieszki Skawińskiej. Leszczoteka to zbiór piosenek z repertuaru znanego w całej Polsce zespołu Leszcze.

Agnieszka Skawińska - aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Dająca się poznać również na arenie międzynarodowej poprzez gościnne występy na Festiwalach, Koncertach czy udział w spektaklach. Jako dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi i Założycielka Zawodowego Teatru MDK propaguje edukację artystyczną. Organizatorka życia kulturalnego i pasjonatka życia.

Maciej Łyszkiewicz - gdyński pianista, kompozytor i autor tekstów. Laureat wielu nagród za swoją twórczość m.in. Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni. Twórca zespołów Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy Brothers i The Q. Swój czas poświęca również na działania charytatywne, m.in. koncert Muzycy dla Hospicjum. Jego muzyka prezentowana jest w Polsce i w stacjach radiowych na całym świecie.

LISTA UTWORÓW:

1. Ta dziewczyna

2. Daj mi szansę

3. Kim jest on?

4. Irena-moja miłość

5. To była chwila

6. Ulice Gdyni

7. Twe usta jak maliny

8. A ja wolna jak ptak

9. Dolores

10. Kombinuj dziewczyno