powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opole. Wyniki konkursu Modelatornia online

Komisja Konkursowa w składzie: Bartosz Posacki (przewodniczący), Ewa Borysiewicz, Norbert Rakowski, Michał Rogulski oraz Aleksandra Kotapska po obejrzeniu 17 projektów zakwalifikowanych do Konkursu Modelatornia Online, zdecydowała o nagrodzeniu następujących prac:

- "Pokarm" w reżyserii Aleksandry Skorupy, ze zdjęciami i montażem Tomasza Schaefera

- "Breath out tutorial" grupy Close with friends Collective (Agata Koszulińska, Mateusz Korsak)

- "w domowych głębinach" w reżyserii Filipa Jaśkiewicza i z muzyką Bereniki Wojnar

Członkowie Komisji Konkursowej docenili różne spojrzenia i perspektywy w ujęciu hasła META-MORFOZA, a szczególnie prace artystów, którzy w dobie izolacji angażują w się życie innych, nie skupiając się wyłącznie na własnym otoczeniu ani wewnętrznych rozterkach.

Podjęto decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych nagród w wysokości 3333 zł.

Uzasadnienie werdyktu:

"Pokarm"

Nagroda przyznana za wrażliwość społeczną, profesjonalizm realizatorski, wnikliwe i empatyczne studium mikrokosmosu społecznego oraz nieuleganie pokusie oceny. Projekt skupia się na jednej z najważniejszych, ale też najgorzej opłacanych grup zawodowych, oddając jej należyte miejsce w społeczeństwie. Konsekwentnie prowadzona narracja, umiejętnie korzystająca z intymnego zaangażowania w dokumentowany świat, pozwala na unikalny wgląd w trud i znaczenie pracy Oddziału Położnictwa.

"Breath out Tutorial"

Nagroda przyznana za konsekwencję formalną, profesjonalizm realizatorski, umiejętność stworzenia intymnej atmosfery przy użyciu chłodnych narzędzi cyfrowych oraz udany balans między lekkością, a powagą w potraktowaniu tematu w dobie pandemii. Projekt tym samym tworzy intrygującą parodię cyfrowych poradników "self care".

"w domowych głębinach"

Nagroda przyznana za niebanalne rozwiązania formalne cechujące się prostotą i humorem oraz za wyobraźnię zakorzenioną w codzienności i próbę zrozumienia świata przez pryzmat dziecięcej wrażliwości. Ponadto za realizację pracy otwartej na widza, którą oglądający mogą odtworzyć, modyfikować i skalować w domowych warunkach.

***

Nagrodzone projekty oraz wypowiedzi ich twórców będą publikowane na profilu Facebook Teatru im. Kochanowskiego w poniedziałki według następującego harmonogramu:

11 maja - "Breath out Tutorial"

18 maja - "Pokarm"

25 maja - "w domowych głębinach"