powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Dziś premiera słuchowiska "Słonik się nudzi"

"Słonik się nudzi" to pierwsze z cyklu muzycznych słuchowisk dla dzieci i rodziców "Słonik w domu" zrealizowane przez Fundację Artystyczną Młyn.

Cztery krótkie historie, powstałe z potrzeby chwili, opisują przeżycia dzieciaków, które z powodu epidemii zostały w domach. Słuchowiska będą udostępniane bezpłatnie na stronie Teatru MŁYN w każdy poniedziałek maja, począwszy od 4 maja.

Słonik nie poszedł do przedszkola, a jego rodzice - do pracy. Trudno mu zrozumieć tę sytuację, a na dodatek szybko zaczyna odczuwać nudę Jak sobie z nią poradzi, skoro mama i tata są zajęci?

Dzieci z pewnością rozpoznają siebie w siedzącym w domu Słoniku. Autorka opowiadań, Zuzanna Fijewska-Malesza, chciałaby pomóc im zrozumieć tę nietypową - także dla nas, dorosłych rzeczywistość, jakoś ją uporządkować, dać szansę przyjrzenia się emocjom, które obecnie się w nas rodzą, i porozmawiania o nich.

Fundacja Artystyczna Młyn chce też pokazać, że dzieci mają ogromny potencjał twórczy i nieposkromioną wyobraźnię, z których być może my, rodzice, moglibyśmy po prostu skorzystać?

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek (gościnnie w piosenkach)

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

Słuchowisko dostępne na stronie: http://mlyn.org/portfolio/slonik-w-domu/

Zapraszamy też, żeby dołączyć do strony wydarzenia na Facebooku i nie przegapić kolejnych odcinków: https://www.facebook.com/events/929590120829544/