powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Teatr Ludowy przychodzi do Was

W maju Teatr Ludowy zaprasza na pierwsze spotkania z nowymi bohaterami, nowymi historiami, opowieściami i nowymi konkursami.

W repertuarze

Kolejne projekcje spektakli: "Krakowskie Abecadło", "Sarenki".

Dla młodszej publiczności

- "Tajemnice Teatru Ludowego". Propozycja dla wszystkich którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne.

- "W pogoni za życiem". To piękna historia o śmierci i przemijaniu. Główna bohaterka - Jętka, dowiaduje się, że żyje tylko jeden dzień. Postanawia więc, spędzić ten czas najlepiej jak się da. Filmik, którego inspiracją była książka "W pogoni za życiem" Przemysława Wechterowicza zrealizowany został przez aktorów Teatru Ludowego: Roksanę Lewak i Piotra Franasowicza.

- Na lekcje dykcji zaprosi Patrycja Durska.

Nieco starszych widzów z pewnością zaciekawią

- zaproponowana i zrealizowana z przymrużeniem oka przez Tadeusza Łomnickiego seria pt. "Twarze Teatru. Przyjaźń w czasie izolacji".

- "Żarty sceniczne", czyli miniatury znanych autorów w domach naszych aktorów. Zaczynamy od Czechowa. Pierwsza etiuda "Oświadczyny". W rolach głównych Tadeusz Łomnicki.

- w trakcie realizacji impresja niekoniecznie sceniczna pt. "Akt pominięty. Płatonow" inspirowany "Płatonowem" A. Czechowa w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Teatr Ludowy rozpoczął współpracę w ramach międzynarodowego projektu "The place I call home". Jego inicjatorem jest londyński kolektyw artystyczny Paines Plough, którego działania polegają na wsparciu i promocji współczesnej dramaturgii oraz produkcja spektakli, a następnie wystawianie są na całym świecie. Projekt ma na celu stworzenie spektaklu online, który powstanie na podstawie dwujęzycznej sztuki, którą polscy i brytyjscy napiszą w ścisłej współpracy jako odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czym jest dla nas doświadczenie wolności, eksploracji świata, ale i domu, w kontekście sytuacji epidemii. Sztuka zostanie wyreżyserowana przez Katie Posner, zagrają w niej zarówno aktorzy brytyjscy, jak i aktorzy Teatru Ludowego.

W projekcie biorą udział również Theatre Dortmund oraz Elsinor Theatre z Mediolanu.

Widzimy się online.