powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Radom. Aktorzy dzieciom

Specjalnie dla najmłodszych widzów aktorzy Teatru Powszechnego zaprezentują pełne pozytywnej energii wiersze pana Stanisława Karaszewskiego.

Opowiemy historyjki między innymi o aligatorze, foczce, słoniu oraz inne. Będzie zabawnie i interesująco, zapraszamy dzieci oraz rodziców, bawmy się wspólnie.

Nagrania emitowane będą w maju na profilu Facebook Teatru Powszechnego w Radomiu.

Serdecznie zapraszamy

Pan Stanisław Karaszewski jest literatem, librecista, autor wierszy, tekstów piosenek i opowiadań dla dzieci. Od 1977 r. współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi jako współautor śpiewników oraz autor tekstów edukacyjnych do podręczników dla przedszkoli i szkół podstawowych. We współpracy z Witoldem Rudzińskim napisał teksty do zbiorów piosenek "Dzięcioł i sosna", Dzieńdobrynki i dobranocki", "Gadanki-śpiewanki", libretto opery "Pierścień i Róża". Jest autorem polskich tekstów do piosenek Thorda Gummessona (zbiorek "Miał raz tata grata fiata" Małgorzaty Komorowskiej). Jest również współautorem cyklu podręczników "Wesołe przedszkole i przyjaciele", "Wesołe przedszkole sześciolatka", Wesoła szkoła kl. 1", wydawanych przez WSiP od 2000 r.