powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zielona Góra. Weekend ze spektaklem "Czasami księżyc..."

Przed nami kolejna odsłona wirtualnych spektakli Lubuskiego Teatru. 2 i 3 maja o godz. 18 na kanale YouTube Lubuskiego Teatru, oglądać będzie można spektakl "Czasami księżyc świeci od spodu". Scenariusz i reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK).

Już w sobotę i niedzielę zaprezentujemy nagranie "Czasami księżyc świeci od spodu", spektaklu, który stanowi widowiskowe domknięcie tryptyku "opowieści wiejskich" duetu PiK (Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak. Przygotujcie się na gorącą wędrówkę przez meandry ludzkiego losu, skomplikowaną rodzinną historię i niespotykaną dawkę emocji. Lubuski Teatr gra dla Was w weekend majówkowy! Można przyjść w szlafroku, klapkach i z kubkiem herbaty.

"Czasami księżyc świeci od spodu" to ostatnia część tryptyku "opowieści wiejskich" zrealizowanych na scenach Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze przez twórczy tandem PiK (Paweł Wolak i Katarzyna Dworak-Wolak).Chociaż każda z części jest odrębnym, samodzielnym przedstawieniem, łączy je wiele zabiegów tematycznych i formalnych. Przede wszystkim miejsce zdarzeń, czyli wieś: mała, odległa geograficznie i mentalnie od współczesnego świata, będąca sama dla siebie kosmosem, w którym, jak w soczewce, ogniskują się i powiększają ważne zagadnienia ludzkiej egzystencji, tragiczne dylematy wyborów moralnych, i w którym natężenie emocji sięga klasycznych greckich tragedii.

Scenariusz, reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)