powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Czytania tryptyku sztuk Słobodzianka w Dramatycznym

Zapraszamy do spędzania majówki z Teatrem Dramatycznym, w dniach 1-3 maja będzie można po raz pierwszy usłyszeć tryptyk, który zapoczątkował spektakl "Fatalista" inspirowany opowiadaniem Singera - poinformowała w środę PAP kierownik ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

"Pretekstem do napisania sztuki było dla mnie opowiadanie Singera o tym samym tytule, które przedstawia losy młodych zasymilowanych Żydów w Polsce przed II wojną światową oraz filozofia fatalizmu, z której Singer obficie czerpał. Przede wszystkim ze swojego ulubionego myśliciela Spinozy, który mówił o tym, że wszystko, co dzieje się na świecie jest z góry przesądzone, a życie człowieka polega na godzeniu się z przeznaczeniem" - wyjaśnił autor tryptyku Tadeusz Słobodzianek w przesłanej PAP informacji.

Jak zapowiedziano, w drugiej części tryptyku "mieszkanie w kamienicy na Krochmalnej niespodziewanie odwiedzi Generał (Adam Ferency), a w trzeciej części pojawi się Aurora i jej matka (Katarzyna Herman)".

"Specjalnie dla tych, którzy nie zdążyli wybrać się na >>Fatalistę<< na Scenę im. H. Mikołajskiej nagraliśmy czytanie także pierwszej części tryptyku. Ze spektaklem wracamy oczywiście do teatru zaraz po przymusowej przerwie" - czytamy w nadesłanej informacji.

Za reżyserię czytań odpowiada Wojciech Urbański.

1 maja o godz. 20 "Fatalistę" przeczytają: Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Kosma Press i Maksymilian Zieliński. 2 maja o godz. 20 "Generała" czytać będą: Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Kosma Press i Maksymilian Zieliński. 3 maja o godz. 20 w czytaniu "Aurory" udział wezmą: Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Katarzyna Herman, Nina Urbańska, Kosma Press i Maksymilian Zieliński.

Czytania będą dostępne wyłączenie w weekend od 1 do 3 maja do północy na stronie (patrz link poniżej).