powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. WOK prezentuje "Indian Queen" online

Warszawska Opera Kameralna serdecznie zaprasza na czwartą już część naszego cyklu opera OK!, który podbija serca kolejnych Widzów - informują organizatorzy. W programie "Indian Queen" Henry'ego Purcella w reżyserii Borysa Lankosza.

OperaOK! to cykl video-instalacji barokowych i klasycznych oper realizowanych w obecnym czasie izolacji. Dziesięć dzieł muzycznych powstałych w XVII i XVIII wieku - od "L'Orfeo" (1607 r.) C. Monteverdiego, przez "Dido and Enea" (1689 r.) H. Purcella czy "Il Trionfo del Tempo e del Disinganno" (1707 r.) G. F. Händla po "Castora i Polluxa" (1754 r.) J.P. Rameau oraz "Don Giovanniego" (1787 r.) W. A. Mozarta - ukazanych zostanie w twórczej egzemplifikacji, możliwej do zrealizowania w chwili obecnej. Oznacza to, że elementy składowe inscenizacji (nagrania dźwiękowe, filmy, elementy scenografii) powstają całkowicie online a poszczególne elementy zostaną połączone w całość dopiero podczas montażu. Wszystkie nagrania powstały w domach muzyków w kwietniu 2020 r.

Już w najbliższą sobotę, 2 maja o godzinie 19:00 - kanał YouTube i Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

INDIAN QUEEN Henry'ego Purcella w reżyserii Borysa Lankosza

Borys Lankosz - laureat m. in. Paszportów Polityki w kategorii Film za 2009 rok (ex aequo z Xawerym Żuławskim), Złotych Lwów i Orłów, który ma na swoim koncie takie filmy, jak m. in. obsypany nagrodami "Rewers", "Ziarno prawdy", "Ciemno, prawie noc", jest najlepszą rekomendacją tego tytułu.

Główną rolę powierzono Ingridzie Gápovej, absolwentce Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, dwukrotnej stypendystce Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występującej w Warszawskiej Operze Kameralnej m.in. w "Czarodziejskim Flecie" i "Weselu Figara". Libretto w tłumaczeniu uznanego prozaika i poety młodego pokolenia Jacka Dehnela.

Zapraszamy na Facebook

https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna

oraz na kanał YouTube

https://www.youtube.com/WarszawskaOperaKameralna

Poprzednie odcinki operaOK! do obejrzenia na stronie

https://repertuar.operakameralna.pl/operaok/

***

Warszawska Opera Kameralna swoimi działaniami artystycznymi online wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom i naszej chęci dzielenia się pasją i zaangażowaniem, wynikającymi z potrzeby serca. Jednocześnie czekamy na moment, gdy będziemy mogli gościć Państwa w naszych Teatrach: scena WOK al. Solidarności 76b i Basen Artystyczny ul. Marii Konopnickiej 6. Przypominamy, że bilety na nasze wydarzenia stacjonarne będzie można nabyć bezpośrednio w kasach lub zakupić online po przywróceniu działalności w siedzibie.

CYKL "OPERAOK!" STWORZONY JEST W RAMACH DZIAŁAŃ PROMOCYJNYCH WARSZAWSKIEJ OPERY KAMERALNEJ. TO ODZEW TWÓRCÓW SPEKTAKLI NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ ZWIĄZANĄ Z ZAWIESZENIEM DZIAŁALNOŚCI TEATRÓW W MARCU 2020 R. Z POWODU PANUJĄCEJ PANDEMII WIRUSA COVID-19. "OPERAOK!" JEST INNOWACYJNYM POMYSŁEM AKTYWIZUJĄCYM ARTYSTÓW I PRACOWNIKÓW WOK W CZASACH WYŁĄCZENIA TEATRÓW Z DZIAŁALNOŚCI NA SCENIE. WSZYSTKIE NAGRANIA DŹWIĘKOWE POWSTAŁY W CZASIE IZOLACJI W DOMACH MUZYKÓW NA PRZEŁOMIE MARCA I KWIETNIA 2020. AUTORAMI NAGRAŃ VIDEO WYKORZYSTANYCH W PRODUKCJI BYLI SAMI ARTYŚCI.

Projekt ma charakter promocyjny. W czasie wyłączenia Instytucji Kultury z powodu COVID-19 służy do podtrzymania relacji z widzami, pozyskania nowych widzów, prezentuje możliwości jakimi dysponuje WOK oraz zachęca do zapoznania się z bogatym dorobkiem Opery i odwiedzin Opery po ustaniu pandemii

Więcej informacji:

www.operakameralna.pl