powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Fataliści, czyli tryptyk singerowski. Dramatyczny online

Teatr Dramatyczny zaprasza do spędzenia wspólnej majówki. W dniach 1-3 maja będzie można po raz pierwszy usłyszeć tryptyk, który zapoczątkował spektakl "Fatalista".

"Pretekstem do napisania sztuki było dla mnie opowiadanie Singera o tym samym tytule, które przedstawia losy młodych zasymilowanych Żydów w Polsce przed II wojną światową oraz filozofia fatalizmu, z której Singer obficie czerpał. Przede wszystkim ze swojego ulubionego myśliciela Spinozy, który mówił o tym, że wszystko, co dzieje się na świecie jest z góry przesądzone, a życie człowieka polega na godzeniu się z przeznaczeniem", mówił o sztuce Tadeusz Słobodzianek.

Teraz będzie można poznać dalsze losy bohaterów tego tekstu. W drugiej części tryptyku mieszkanie w kamienicy na Krochmalnej niespodziewanie odwiedzi Generał (Adam Ferency), a w trzeciej części pojawi się Aurora i jej matka (Katarzyna Herman).

Czytania będą dostępne wyłączenie w weekend majowy, następna szansa na poznanie tekstów dopiero po premierze kolejnych części, o datach będziemy informować w (mamy nadzieję niedalekiej) przyszłości. Specjalnie dla tych, którzy nie zdążyli wybrać się na "Fatalistę" na Scenę im. H. Mikołajskiej nagraliśmy czytanie także pierwszej części tryptyku. Ze spektaklem wracamy oczywiście do teatru zaraz po przymusowej przerwie!

Link do wydarzenia poniżej.

***

Tadeusz Słobodzianek

"Fatalista"|"Generał"|"Aurora"

Reżyseria: Wojciech Urbański

Czytają:

1 maja g. 20.00 "Fatalista": Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Kosma Press, Maksymilian Zieliński

2 maja g. 20.00 "Generał": Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Kosma Press, Maksymilian Zieliński

3 maja g. 20.00 "Aurora": Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Katarzyna Herman, Nina Urbańska, Kosma Press, Maksymilian Zieliński

Czytania będą dostępne do północy 3 maja.