powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zielona Góra. "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" online

Przed nami kolejna odsłona wirtualnych spektakli Lubuskiego Teatru. 25 i 26 kwietnia o godz. 18 na kanale YouTube dosyępny będzie spektakl "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" w reż. Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka.

Przygotujcie się na niezwykłą podróż po pewnej niewielkiej wsi. Podróż nietypową: odbędziemy ją wspólnie, ale każdy w swoim domu. Zapraszamy Was na przedstawienie "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna", niesamowite zespołowe widowisko oblegane przez widzów, doceniane przez krytyków i uwielbiane przez samych aktorów.

Przypominamy je na Waszą prośbę :) Link do nagrania udostępnimy w dzień projekcji, na 10 minut przed jej rozpoczęciem na FB Lubuskiego Teatru.

Subskrybujcie również nasz kanał w serwisie YouTube!!!

"Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" to druga część teatralnej trylogii "opowieści wiejskich" stworzonej przez autorski tandem PiK, czyli Pawła Wolaka i Katarzynę Dworak - aktorów związanych z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.Przedstawienie jest opowieścią o miłości: źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej. Chociaż akcja przebiega głównie na wsi, i to takiej "daleko od szosy" - dylematy moralne, przed jakimi stają główne postaci spektaklu, mają charakter uniwersalny. Zagęszczenie zdarzeń w niewielkiej zamkniętej przestrzeni społecznej pozwala na ujęcie problematyki i formy scenicznej tego spektaklu w balladowo-moralitetowy nawias, gdzie jest miejsce nie tylko na "czarną" opowieść o ludzkich losach, lecz także na niemałą dawkę komizmu.

---

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)