powiększwersja do drukupoleć znajomemu

TVP Kultura. "Orfeusz i Eurydyka" na 15-lecie stacji

26 kwietnia o godz. 15 na antenie TVP Kultura obejrzeć będzie można spektakl "Orfeusz i Eurydyka" w reżyserii Magdaleny Piekorz, zarejestrowany w Warszawskiej Operze Kameralnej. Spektakl będzie pokazany w ramach obchodów 15-lecia TVP Kultura.

"Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka to jeden z najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej, opowiadający o miłości wystawionej na wielką próbę. Adaptacja Glucka różni się od oryginalnej wersji mitu szczęśliwym zakończeniem. Sama historia ukazuje ponadczasowe wartości - moc miłości, która potrafi pokonać nawet śmierć.

***

Reżyseria: Magdalena Piekorz, Laureatka Złotego Lwa na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2004, za film "Pręgi", Polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny)

Kierownictwo muzyczne: Stefan Plewniak

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński twórcy scenografii do "Zimnej Wojny" (3 nominacje do Oscara 2019 w kategoriach: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Reżyseria, Zdjęcia) i "Idy" ( Film zdobył Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego w 2015 roku)

Choreografia: Jakub Lewandowski

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Multimedia: Hektor Werios

Asystent reżysera: Bartosz Buława

Orfeusz: Artur Janda, Szymon Komasa, Łukasz Hajduczenia

Eurydyka: Maria Domżał, Barbara Zamek

Amor: Sylwia Stępień, Eliza Safjan

Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej - Kierownik Zespołu Wokalnego Krzysztof Kusiel-Moroz

Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Klawesyn: Ewa Mrowca

Tancerze: Kinga Duda, Magdalena Fejdasz, Dominika Wiak, Agnieszka Konopka, Natalia Dinges, Krzysztof Łuczak, Stanisław Bulder, Krystian Łysoń, Aleksander Kopański, Daniel Leżoń, Zuzanna Kasprzyk, Jarosław Mysona