powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Rodzinna Niedziela z WTL-em online

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza 26 kwietnia na kolejną Rodzinną Niedzielę z WTL-em. To już trzecia odsłona cyklu przygotowanego specjalnie na czas kwarantanny.

26 kwietnia o godz. 15:00 WTL udostępni nagranie spektaklu ZIEMIANIE w reżyserii Leny Frankiewicz - przedstawienie dla dzieci od 6. roku życia. Spektakl będzie można obejrzeć nieodpłatnie przez 24 godziny na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

Na stronie teatru w zakładce TEATR ONLINE/TEATR NA WYNOS można znaleźć również materiały edukacyjne do spektaklu ZIEMIANIE.

U W A G A

Nagrania prezentowane w ramach cyklu mają charakter roboczy i zostały dokonane w celach dokumentacyjnych. Nie były reżyserowane z myślą o prezentacji online, korzystamy z nich np. podczas wznowień albo zastępstw. Niektóre z nich to rejestracje prób generalnych bez udziału widzów. Udostępniamy je wyłącznie ze względu na szczególne okoliczności. Nie zastąpią one wizyty w teatrze, ale mogą być świetną okazją do zajrzenia w teatralne kulisy.

ZIEMIANIE | wiek 6+ | reż. Lena Frankiewicz

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

ZIEMIANIE to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej - oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać - dawać. Zamiast niszczyć - tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na RODZINNE NIEDZIELE Z !

26 KWIETNIA o 15:00 na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/live udostępnimy nagranie spektaklu ZIEMIANIE reż. Lena Frankiewicz

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/246631046487728