powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich"

21 kwietnia Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprasza na premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry. Komedię w reżyserii Andrzeja Seweryna wykona zespół sceny.

"Wśród wielu aktywności artystycznych Teatru Polskiego, m.in. salonów poezji, spektakli udostępnianych online, ale także naszych działań edukacyjnych jak >>Poranki Filozoficzne<<, które odbywają się online, przygotowaliśmy dla widzów tę specjalną premierę" - poinformowała PAP specjalistka ds. PR teatru Marta Antczak-Gerla.

Przypomniała, że "Śluby panieńskie" - pięcioaktowa komedia wierszem - to "jedna z najbardziej znanych, znakomita sztuka Aleksandra Fredry, która niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia widzów" oraz "ponadczasowa komedia romantyczna rodem z XIX wieku".

"Kilkoro bohaterów spędza czas w wiejskiej posiadłości Pani Dobrójskiej. W wyniku młodzieńczych namiętności, mieszaniny temperamentów i podskórnych, miłosnych pragnień zawiązuje się intryga. Jej autorem jest Gustaw - wielbiciel miejskich zabaw, goszczący na wsi na zaproszenie swojego wuja Radosta, którego zamiarem jest ożenić Gustawa i sprawić tym samym, żeby się ustatkował. Na drodze do tego planu stoją jednak tajemnicze śluby Klary i Anieli..." - czytamy w streszczeniu akcji opublikowanym na stronie Teatru Polskiego.

W premierowym czytaniu performatywnym w reżyserii Andrzeja Seweryna wystąpią: Anna Cieślak (Aniela), Marta Kurzak (Klara), Joanna Trzepiecińska (Pani Dobrójska), Adam Biedrzycki (Radost), Tomasz Błasiak (Albin), Krzysztof Kwiatkowski (Gustaw) i Jerzy Schejbal (Jan).

Link do czytania aktywny będzie od 21 do 27 kwietnia br. na kanale YouTube Teatru Polskiego.