powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera czytania performatywnego w Teatrze Polskim

Od dziś przez tydzień można oglądać premierowe czytanie "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry. Komedia w pięciu aktach, wierszem, w reżyserii Andrzeja Seweryna, wykonana przez zespół Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Wśród wielu aktywności artystycznych, m.in. salonów poezji, spektakli udostępnianych online, ale także naszych działań edukacyjnych jak Poranki Filozoficzne, które odbywają się on-line, przygotowaliśmy dla widzów tą specjalną premierę.

Czytanie performatywne ponadczasowej komedii romantycznej rodem z XIX wieku w niepowtarzalnym wydaniu online. "Śluby panieńskie" - jedna z najbardziej znanych, znakomita sztuka Aleksandra Fredry, która niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia widzów.

Kilkoro bohaterów spędza czas w wiejskiej posiadłości Pani Dobrójskiej. W wyniku młodzieńczych namiętności, mieszaniny temperamentów i podskórnych miłosnych pragnień zawiązuje się intryga. Jej autorem jest Gustaw - wielbiciel miejskich zabaw, goszczący na wsi na zaproszenie swojego wuja Radosta, którego zamiarem jest ożenić Gustawa i sprawić tym samym, żeby się ustatkował. Na drodze do tego planu stoją jednak tajemnicze śluby Klary i Anieli...

Obsada:

Aniela - Anna Cieślak

Klara - Marta Kurzak

Pani Dobrójska - Joanna Trzepiecińska

Radost - Adam Biedrzycki

Albin - Tomasz Błasiak

Gustaw - Krzysztof Kwiatkowski

Jan - Jerzy Schejbal

"Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca" w sprzedaży od 21 kwietnia do 23 kwietnia. Bilety w cenie 5 zł.

Link do czytania aktywny będzie do 27 kwietnia.

Zapraszamy Państwa do spotkania z naszym Zespołem online!