powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Dołącz do Spółdzielni Bajek "Tęcza"

Wrocławski Teatr Lalek stworzył projekt, który umożliwia nie tylko kontakt i interakcję z dziećmi, ale także wspólne tworzenie.

Nowo założona Spółdzielnia Bajek "Tęcza" to wirtualne miejsce, w którym można razem tworzyć historie, dzielić się wyobraźnią, wspólnie wytwarzać światy. Każdy może zostać Spółdzielcą, każdy może przyłączyć się do zabawy w dowolnym momencie. Tutaj każdy ma takie same prawa jak zawodowi artyści, każdy ma okazję uczestniczyć w jedynym znanym na świecie teatralnym procesie produkcji,w którym wytwarza się coś z niczego.

Dlaczego "Tęcza"? Bo to symbol RÓŻNORODNOŚCI: jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych miejsc, ale tworzyć możemy, nie zważając na te podziały. Tęcza symbolizuje też NADZIEJĘ, czyli to, czego najbardziej teraz potrzebujemy. Przejdźmy razem na drugą stronę tej tęczy i sprawdźmy jaki skarb tam na nas czeka - zachęca WTL.

Jak to działa?

Raz w tygodniu WTL poprosi dzieci o stworzenie rysunku, przesłanie nagranego dźwięku, albo po prostu podrzucenie kilku słów. Nadesłane materiały wykorzysta kierowniczka literacka teatru, która na czas pandemii objęła stanowisko kierowniczki Spółdzielni Bajek "Tęcza" - Pani Marysia. Inspirując się pracami dzieci, napisze ona krótkie bajki - co tydzień zupełnie nowy odcinek - które aktorzy WTL zamienią w słuchowiska. Wszystkie pomysły zostaną wykorzystane! WTL działa w duchu oszczędności i zero waste, dlatego żadnego obrazka, słowa, czy dźwięku nie zmarnuje. Niektóre Pani Marysia poda na świeżo, inne zakisi w słoikach na później, jeszcze inne ususzy i wykorzysta jako bajkę tartą, ale z pewnością wszystkie zaserwuje.

Czas, start!

Pierwsze zadanie: Kto chce zostać Spółdzielcą, rysuje "Najdziwniejsze Stworzenie". Na zdjęcia rysunków Wrocławski Teatr Lalek czeka do 20 kwietnia włącznie. Należy je przesłać na adres: spoldzielnia@teatrlalek.wroclaw.pl - koniecznie z wypełnionym przez opiekunów formularzem.

Szczegółowe informacje i formularz do pobrania znajdują się na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl