powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Słuchaj! Online

"Słuchaj!" to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na stronie teatru w co drugą niedzielę o godz. 15.

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem "Jasiek i", przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymona Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* - formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

*Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe - czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.

SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.

SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

Cykl SŁUCHAJ! cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach - mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

Nagrania słuchowisk będziemy publikować co drugi tydzień, zawsze w niedzielę o godz. 15.00 na stronie internetowej https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/teatr-online

Wraz ze słuchowiskami udostępnione będą kolejne rozdziały z książki "Jasiek i" wydanej na zamówienie teatru przez wydawnictwo Tashka (Warszawa 2014). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także - do czego gorąco zachecamy - wykorzystać ją podczas zabawy w teatr. Jeżeli tak się stanie, przyślijcie nam koniecznie zdjęcia lub nagrania z Waszych domowych przedstawień!

PIERWSZE SŁUCHAJ JASIEK I...KOSMITKA - 19.04 | 15:00

Michał Buszewicz

"Jasiek ikosmitka"

reżyseria: Aleksandra Konarska

muzyka: SzaZa

występują: Wiktoria Czubaszek (goscinnie), Radosław Kasiukiewicz, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń

ilustracje: Moss Papers