powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Działania online Teatru Dramatycznego na czas kwarantanny

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy otwartym czytaniem "Buni" Roberto Cossy rozpoczął swoje działania online na czas kwarantanny, czyli akcję "DramatOn" - poinformowała PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Jak zapowiedziała w przesłanej PAP informacji, w ramach e-sceny Teatru Dramatycznego w sobotę (11 kwietnia) zostanie wyświetlony spektakl "Kilka scen z życia" według "Płatonowa" w reżyserii Anny Gryszkówny. Początek udostępnienia spektaklu o godz. 19. Link będzie aktywny do północy na kanale YouTube teatru (www.youtube.com/labodram) oraz na Facebooku https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa/.

"Jeszcze w tym miesiącu online będzie można obejrzeć >>Króla Edypa<< w reż. Jakuba Krofty i >>Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie<< w reżyserii Wojciecha Urbańskiego" - napisała Doboszyńska.

Dzieci w niedzielę (12 kwietnia) w cyklu "Między literaturą a baśnią" usłyszą "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu Waldemara Barwińskiego. W kolejne niedziele kwietnia "Calineczkę" przeczyta Anna Moskal, a "Słowika" Marcin Sztabiński.

W ramach cyklu "DramatOn" zaplanowano w poniedziałki cykliczne, otwarte czytania dramatów pt. "Kurso[or] na dramat", a we wtorki - "Mój Dramatyczny", czyli pierwsze odsłony interdyscyplinarnego projektu organizowanego we współpracy z archiwum Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w postaci publikacji na Facebooku najciekawszych informacji i zdjęć z historii Teatru Dramatycznego.

W środy odbywać się będzie cykl #połączeni (wywiady na żywo z aktorkami i aktorami Teatru Dramatycznego), w czwartki - wykłady w Dramatycznym, czyli cotygodniowe prezentacje spotkań z psychologami, literaturoznawcami, teatrologami i historykami filozofii.

"W piątki - akcja #zostańwdomuzhumorem, czyli poprawiamy sobie humory najlepszymi skeczami Kabaretu na koniec świata" - napisała Doboszyńska.

Pełen repertuar akcji "DramatOn" dostępny jest na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/. Wszystkie linki do wydarzeń będą zamieszczane według repertuaru na kanale YouTube i Facebooku.