powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. DramatOn czy Teatr Dramatyczny online

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy otwartym czytaniem "Buni" Roberto Cossy rozpoczął onlinowe działania na czas kwarantanny, czyli DramatOn.

Co dalej? W poniedziałki tradycyjnie otwarte czytania dramatów - Kurso[or] na dramat, we wtorki Mój Dramatyczny, czyli pierwsze odsłony interdyscyplinarnego projektu organizowanego we współpracy z archiwum Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w postaci publikacji na Facebooku najciekawszych informacji i zdjęć z historii Teatru Dramatycznego. W środy #połączeni: wywiady na żywo z aktorkami i aktorami Dramatycznego, w czwartki Wykłady w Dramatycznym - zapraszamy na cotygodniowe prezentacje najważniejszych spotkań z psychologami, literaturoznawcami, teatrologami i historykami filozofii (będziemy udostępniać transkrypcje oraz nagrania audio). W piątki #zostańwdomuzhumorem, czyli poprawiamy sobie humory najlepszymi skeczami Kabaretu na koniec świata, w soboty e-scena: oglądamy spektakle, a w niedzielę coś dla najmłodszych - Między literaturą a baśnią. Wszystkie linki do wydarzeń będą zamieszczane według repertuaru na kanale YouTube i FB, a wywiady na Instagramie.

W ramach e-sceny w sobotę 11 kwietnia jako pierwszy zostanie wyświetlony spektakl "Kilka scen z życia" według "Płatonowa" w reżyserii Anny Gryszkówny. Start spektaklu o godz. 19.00, link będzie dostępny do północy na kanale YouTube teatru oraz na Facebooku (patrz linki poniżej).

Ponieważ w kwietniu było planowane pożegnanie tego tytułu na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego to niepowtarzalna szansa, żeby go zobaczyć. Jeszcze w tym miesiącu online będzie można obejrzeć "Króla Edypa" w reż. Jakuba Krofty i "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.

Na wywiady z aktorkami i aktorami Teatru Dramatycznego zapraszamy na nasz Instagram teatr_dramatyczny, gdzie rozmowy będą prowadzone na żywo w środy o godzinie 19.00. Już jutro, 8 kwietnia, dziennikarka Chilli Zet Dagmara Kowalska będzie rozmawiać z Modestem Rucińskim, a w kolejne środy dowiemy się co słychać także u Anny Szymańczyk, Krzysztofa Szczepaniaka i Magdaleny Czerwińskiej.

Dzieci w najbliższą niedzielę usłyszą "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu Waldemara Barwińskiego, w kolejne "Calineczkę" przeczyta Anna Moskal, a "Słowika" Marcin Sztabiński.

Pełen repertuar DramatOn dostępny jest na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/