powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Teatry szyją kombinezony i fartuchy dla szpitala

2,5 tys. kombinezonów i fartuchów ochronnych z tkaniny hydrofobowej powstaje w pracowniach krawieckich Teatru Bagatela. Trafią one do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Do akcji włączył się także teatr im. Słowackiego.

- Nasi nieocenieni krawcowe i krawcy zszywają elementy wykrojone laserowo z ponad 3 tys. metrów bieżących tkaniny hydrofobowej, której ochronną przydatność zaakceptował szpital - poinformowała Bagatela na swoim profilu Facebookowym.

Inicjatorką akcji jest aktorka Alina Kamińska, członkini zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Żeromskiego.

W przedsięwzięcie zaangażował się także krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego - tam krawcowe najpierw szyły maseczki, teraz będą szyć również kombinezony i fartuchy.

- To, z czego jesteśmy najbardziej dumni to reakcja i postawa naszej ekipy. Szczególnie chciałem zwrócić uwagę na nasze dwie fantastyczne pracownie krawieckie - damską i męską (...), oraz kierowników technicznych, którzy od razu zareagowali na sytuację pandemii - mówił dyrektor sceny Krzysztof Głuchowski. - Jestem dumny, że mam ekipę, która potrafi w ten sposób, niesamowicie zareagować - i trwać - dodał.