powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Konkurs Choreograficzny w Sieci

Reagując na obecną sytuację pandemii zakaźnej choroby COVID-19, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ogłasza pilotażową edycję Konkursu Choreograficznego w Sieci, który jest skierowany do tancerzy i choreografów związanych z Warszawą.

Naszym celem jest wsparcie tancerzy i choreografów, których działalność artystyczna podczas koniecznej izolacji została ograniczona do minimum. W związku z tym startujemy z Konkursem Choreograficznym w Sieci, którego przebieg w całości odbywać się będzie w internecie. Zgłoszone prace będą publikowane na kanale Facebook, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Ich ocena zostanie powierzona użytkownikom serwisu. Ilość polubień będzie decydowała o wygranej. W konkursie przewidziane są trzy nagrody: I miejsce - 1.500 PLN, II miejsce - 1.000 PLN, III miejsce - 500 PLN. Zgłaszane etiudy powinny być nagrane samodzielnie z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z panującą pandemią. Konkurs dedykowany jest pracom premierowym, przygotowanym w warunkach izolacji.

Chcemy aby pilotażowa edycja Konkursu Choreograficznego w Sieci była kontynuowana w kolejnych miesiącach aż do momentu opanowania epidemii i zakończenia izolacji. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać informacje na temat związku kandydata z warszawską sceną tańca. Mogą być to dowolne działania zrealizowane w stolicy (premiery, udział w warsztatach, rezydencje, prezentacje). Nie wymagane jest zameldowanie lub adres zamieszkania w Warszawie.

Choreografie konkursowe powinny być inspirowane cytatem:

"Zamknięty w skorupce orzecha, jeszcze czułbym się władcą nieskończonych przestrzeni".

William Szekspir - "Hamlet"

APLIKACJA

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 12 kwietnia do godziny godz. 20.00 - wyłącznie drogą elektroniczną poprzez przesłanie aplikacji konkursowej na adres: biuro.ctit@gmail.com w tytule wpisując wSIECI_imię i nazwisko

OPIS PROGRAMU

Szczegółowy opis konkursu oraz zasady udziału są dostępne w regulaminie, który znajduje się pod linkiem (patrz poniżej).

WYDARZENIE FACEBOOK:

https://tiny.pl/7hgn8

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.