powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Teatr Lalek na wynos, czyli edukacja domowa

Edukacyjne materiały z programów teatralnych premier udostępnia Wrocławski Teatr Lalek.

Znaleźliśmy się w sytuacji, w której i Wy, i my musimy realizować naszą misję edukacyjną bez żywego kontaktu z dziećmi, online lub za pośrednictwem innych mediów. Wiemy, że zarówno realizacja podstawy programowej, jak i pedagogika teatru muszą się dostosować do tych nietypowych warunków, potrzebują redefinicji, nowych strategii i narzędzi. I dla Was, i dla nas jest to nowy teren, na którym staramy się odnaleźć. Jesteśmy jednak po jednej stronie. Wierzymy, że pomagając sobie i dzieląc się doświadczeniem, zdołamy ułatwić dzieciom naukę i umożliwić edukację teatralną poza szkołą i teatrem - tak długo, jak będzie to konieczne.

Dlatego właśnie postanowiliśmy podzielić się z Wami materiałami, które przez ostatnich kilka lat publikowaliśmy w programach teatralnych kolejnych premier. Inspiracją dla ich powstania były zawsze nasze spektakle, ale ich znajomość nie jest konieczna. Wymyślając zadania i zabawy, staraliśmy się bowiem, by miały one charakter kontekstowy, a ich tematy były uniwersalne.

Wszystkie materiały dostępne są na naszej stronie.

Możecie je pobrać i wykorzystać w dowolnym momencie: PATRZ LINK POD TEKSTEM

Aby ułatwić Wam wybór, każdy zestaw opatrzyliśmy krótką etykietką, zawierającą WIEK odbiorcy, główne TEMATY oraz SŁOWA-KLUCZE. Wszystkie pliki możecie pobrać na komputer albo wydrukować.

Będziemy wdzięczni za informację zwrotną dotyczącą udostępnionych materiałów i sugestie kolejnych działań pedagogiczno-teatralnych, które w obecnej sytuacji mogłyby Wam pomóc w pracy z dziećmi.