powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Nowy włącza się w akcję szycia maseczek

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi włącza się w akcję szycia maseczek. Pracownia krawiecka sceny tworzy je m.in. dla małych pacjentów - podopiecznych Fundacji Krwinka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4.

Dyrektor "Nowego" Krzysztof Dudek zwraca uwagę, że pracownicy teatru potrafią uszyć suknie zarówno dla żony Williama Szekspira jak i robota. "Teraz szyją tak potrzebne maseczki w czasie epidemii koronawirusa" - mówi.

Jak poinformował PAP Kuba Galczak z Teatru Nowego, pierwsza partia kolorowych maseczek została już przekazana pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 im. Marii Konopnickiej. Zwrócił uwagę, że podziękowania należą się teatralnej krawcowej Barbarze Kędzierskiej.

Poinformował również, że kierownik pracowni krawieckiej Teatru Nowego Grzegorz Puchacz zaprojektował i uszył maseczki dla Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera. Pierwsza ich partia dotarła już do placówki.

Dotychczas służby prasowe wojewody łódzkiego poinformowały w sumie o 168 potwierdzonych przypadkach Covid-19 w regionie. Najwięcej zakażonych jest w Łodzi - 84 osoby. W Łódzkiem w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywają 34 osoby, 5155 objęto kwarantanną, a pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 2956 osób.