powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opole. W Teatrze Kochanowskiego szyją maseczki ochronne

W Teatrze Kochanowskiego szyją maseczki ochronne. Trafią do szpitali w regionie

- W szpitalach brakuje teraz wszystkiego, dlatego to był naturalny gest wsparcia. Jeśli możemy jakoś pomóc, warto to zrobić. Szczególnie chcieliśmy wspomóc pracowników służby zdrowia, którzy narażając siebie, niosą innym pomoc - tłumaczy Agnieszka Kamińska, dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki w urzędzie marszałkowskim.

Pomysłodawcą akcji szycia maseczek był Teatr Kochanowskiego w Opolu. W zaciszu warsztatu szewskiego pani Irena i pan Piotr, którzy na co dzień szyją stroje dla aktorów, postanowili uszyć maseczki, bez których praca w szpitalach byłaby dziś niemożliwa

- Codziennie nowa partia maseczek trafia do opolskich lekarzy, ratowników i pielęgniarzy, oraz do opolskich lekarek, ratowniczek i pielęgniarek. Długo jednak czekaliśmy na materiał, z które są wykonane. Chcieliśmy bowiem szyć je z materiału atestowanego, przeznaczonego wyłącznie dla szpitali. W tej sytuacji nie ma innego wyjścia, wszystkie ręce na pokład - dodaje Kamińska.

Maseczki zasilą siedem instytucji na Opolszczyźnie: Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu, Specjalistyczny Szpital im. ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach, Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu, Szpital Wojewódzki Opole, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Centrum" Opole.