powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Wirtualna "Kolacja na cztery ręce" na Dzień Teatru

59. Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze im. Osterwy, podobnie jak na innych scenach, będzie obchodzony przy spuszczonych kurtynach i zamkniętych drzwiach. Bez aktorów i bez widzów. Ponieważ nie możemy kontaktować się w realu, spotkajmy się na Facebooku o godz. 19.

27 marca zaprosimy naszych Widzów na wirtualną "Kolację na cztery ręce", podczas której dojdzie do konfrontacji dwóch wybitnych muzyków: Jan Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla.

Wydawać by się mogło, że dzieliło ich wiele. Heandel - światowiec, bywalec arystokratycznych salonów. Bach przeciwnie - skromny kompozytor, któremu muzyka nie przyniosła sławy za życia. Łączył ich geniusz muzyczny, wiek i pochodzenie. I choć panowie nigdy się nie spotkali, Paul Barz uznał, że z pewnością byłoby to fascynujące wydarzenie, gdyby do niego doszło i napisał sztukę pt. "Kolacja na cztery ręce".

Sztuka Barza wyreżyserowana przez Jana Tomaszewicza to niezwykła gratka nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej, ale przede wszystkim amatorów wyrafinowanego i błyskotliwego poczucia humoru. W spektaklu występują: Michał Anioł, Krzysztof Tuchalski i Bartosz Bandura.