powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. Don't Panic! We're Live - mini koncerty Instytutu Adama Mickiewicza. #KulturaZdalnie

Instytut Adama Mickiewicza od 11 lat promuje polską muzykę aktualną hasłem: Don't Panic! We're from Poland. Współpracuje z zagranicznymi partnerami, dzięki czemu polscy artyści są obecni na najważniejszych festiwalach, targach i konferencjach muzycznych, takich jak holenderski Eurosonic Noorderslag, czy hiszpańska Primavera Sound.

"Mini koncerty zarejestrowaliśmy w niebanalnej przestrzeni, w naszej siedzibie, na Mokotowskiej w Warszawie, we wnętrzach, w których na co dzień realizujemy nasze zadania, spotykamy się, dyskutujemy. Teraz pracujemy zdalnie, wielu z nas tęskni za tym miejscem. Tym bardziej chcemy przypomnieć sobie i publiczności te niezwykłe chwile. Również nasze hasło, z którym wychodzimy do zagranicznej branży muzycznej - Don't Panic! We're from Poland - nabiera teraz dodatkowego znaczenia." - mówi Barbara Schabowska, p.o. Dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

W siedzibie Instytutu Adama Mickiewicza na Mokotowskiej w Warszawie zagrali dla nas BOKKA, KAMP!, Trupa Trupa, Dagadana, Paula i Karol oraz Masecki/Rogiewicz. Minikoncerty Don't Panic! We're Live zostały zarejestrowane w 2019 r. podczas obchodów dziesięciolecia programu Instytutu Adama Mickiewicza Don't Panic! We're from Poland.

Playlista Don't Panic! We're Live dostępna jest na YouTube Culture.pl (link poniżej)

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Izraelu, Niemczech, Turcji, USA, Kanadzie, Australii, Maroku, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Chinach, Japonii i Korei. W ramach dotychczas zrealizowanych działań Instytut zaprezentował 38 strategicznych programów, które obejrzało 60 milionów widzów.