powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Młyn udostępnia bezpłatne słuchowiska na czas przymusowej izolacji

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, Fundacja Artystyczna Młyn udostępni na swojej stronie internetowej słuchowisko teatralne dla dzieci "Boluś i Jeż".

Słuchowisko - w lekkiej formie podejmujące temat emocji w rodzinie - będzie można odsłuchać bezpłatnie. To pierwsze z udostępnień, które Fundacja planuje w ramach nowego projektu MŁYN W DOMU, będącego odpowiedzią na potrzebę przeniesienia spotkań z dziećmi i widzami teatralnymi do Internetu na czas przymusowej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Natalia Fijewska-Zdanowska, autorka tekstu: "Historyjki o Bolusiu powstały dla naszych własnych dzieci... Nagrane półamatorsko, ale z sercem i radością, odsłuchiwane potem miliony razy w naszym domu i domach naszych znajomych, a potem dalszych znajomych i nieznajomych... Teraz lądują w sieci, bo czas jest trudny i trzeba się dzielić. Może komuś przyniosą chwilę wytchnienia, a może ktoś odnajdziecie się trochę w Bolusiowej rodzinie, która - no cóż - nie jest rodziną idealną...".

Filip Dreger, kompozytor: "Muzyka do słuchowiska nawiązuje do oprawy polskich bajek muzycznych z ich złotego okresu: lat 60., 70. i początku 80.".

Kolejnym słuchowiskiem, które pojawi się na stronie, będzie "Boluś, Asia i dinozaur". Nagraniom towarzyszyć będą przygotowane przez psychologa wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o uczuciach. Jest to dodatkowa propozycja do wykorzystania przez rodziców. Realizatorzy mają nadzieję, że Boluś wesprze rodziny w przeżywaniu trudniejszych emocji, których ciężko uniknąć, spędzając dłuższy czas z najbliższymi osobami. W końcu, jak śpiewa rodzina Bolusia: "Każdy z nas ma w sobie jeża, każdy czasem jest, jak jeż..."

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski

Muzyka, aranżacje, akompaniament: Filip Dreger

Realizacja, nagrania, mastering: Bartek Piasecki, Art Cafe

Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa.

Słuchowisko będzie dostępne od 27 marca na stronie www.mlyn.org.

Inne, nowsze, słuchowiska Fundacji Artystycznej Młyn w reż. Jarosława Boberka "Słonik i jego przyjaciele z przedszkola" (2020) oraz "Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola" (2019), znaleźć można na stronach Audioteki (patrz link poniżej).