powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Filharmonia odwołuje kwietniowe koncerty

Koncerty i wydarzenia zaplanowane w szczecińskiej filharmonii na kwiecień nie odbędą się - poinformowała w środę rzeczniczka instytucji. Filharmonia zapewnia, że można zwrócić bilety na organizowane przez nią koncerty.

- W związku z decyzją rządu o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury informujemy, że w Filharmonii w Szczecinie nie odbędą się koncerty i wydarzenia zaplanowane na kwiecień. Ze względów bezpieczeństwa nadal zamknięty będzie budynek filharmonii, nieczynna będzie także kasa - poinformowała w środę rzeczniczka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Katarzyna Plater-Zyberk.

Dodała, że będzie można dokonać zwrotu biletów na koncerty zaplanowane od 11 marca do 30 kwietnia 2020 r., których organizatorem jest filharmonia. Osoby, które zakupiły bilet przez internet, otrzymają zwrot środków na konto, z którego zakup został opłacony. W związku z zamknięciem kas, termin zwrotu zakupionych w nich biletów został przedłużony do 29 maja br. - zaznaczono, że może on ulec przedłużeniu.

Nie odbędą się także wydarzenia zewnętrzne. - Jesteśmy w stałym kontakcie z ich organizatorami, starając się ustalić dla Państwa nowe terminy koncertów - podała rzeczniczka. Wskazała, że informacje dotyczące odwołanych wydarzeń aktualizowane są na stronie internetowej filharmonii. Osoby, które kupiły bilety na koncerty zewnętrzne, proszone są o kontakt z odpowiednim serwisem, w którym dokonały zakupu.

Filharmonia w Szczecinie udostępnia koncerty na swoim kanale w serwisie YouTube i na facebookowej stronie. Najbliższa premiera online odbędzie się w niedzielę o godz. 19. Melomani będą mogli wysłuchać "Koncertu fortepianowego a-moll, op. 16" Edvarda Griega. Będzie to premiera nagrania dokonanego podczas koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą Rune Bergmanna, której towarzyszył pianista JoaquĄn Achucarro.