Łódź. Musicalowy master class z Kasią Łaską online

Teatr Muzyczny zaprasza na wokalny e-master class z Katarzyną Łaską, solistką warszawskiego Teatru Roma, znaną również łódzkiej publiczności. Zapisy już ruszyły.

Kasia Łaska - wulkan talentu i scenicznego temperamentu - może pochwalić się wielkimi musicalowymi kreacjami, sympatią widzów i spektakularną popularnością po występie na gali rozdania Oscarów. Artystka, znana publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi z ról w Miss Saigon i "Les Misérables", to również mistrzyni wokalnego warsztatu, którego tajnikami podzieli się w czasie wirtualnych master class w ramach projektu "Muzyczny wirtualnie". Właśnie ruszyły zapisy.

Łaska to znana solistka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie zagrała wiele głównych ról w musicalach. Występowała też w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Użyczyła głosu postaciom z filmów i seriali animowanych. W polskiej wersji językowej nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem filmie Disneya "Kraina lodu" zaśpiewała piosenkę Elsy "Let it go (Mam tę moc)" - album ze ścieżką dźwiękową filmu uzyskał status Platynowej Płyty. Jest autorką tekstów i kompozytorką piosenek dla dzieci, mających milionowe odtworzenia w platformach muzycznych. Była solistką Concerto For Group And Orchestra, projektu legendarnego muzyka Jona Lorda, założyciela i klawiszowca brytyjskiej grupy rockowej Deep Purple. Artyści wystąpili wspólnie na blisko pięćdziesięciu koncertach z najlepszymi orkiestrami w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Kasia Łaska występuje też na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie można ją oglądać w roli Gigi w "Miss Saigon" oraz Fantine w "Les Misérables". I właśnie w ramach współpracy z łódzkim teatrem poprowadzi mistrzowskie warsztaty dla adeptów sztuki wokalnej "Musical z Kasią Łaską".

- Każdy ma ten sam aparat i każdy może śpiewać, tylko wystarczy chcieć, dlatego zapraszam na prowadzone przeze mnie indywidualne zajęcia wokalne. Będziemy uczyć się używania swojego głosu oraz interpretacji utworów musicalowych, czy też bajkowych - zapowiada Kasia Łaska.

Koszt udziału w wirtualnym master class to 140 złotych. Bilet można kupić w platformie www.bilety24.pl, w wyszukiwarce wpisując "Musical z Kasią Łaską". Data wydarzenia jest umowna, a termin konkretnego indywidualnego spotkania online zostanie ustalony po przesłaniu biletu na mail: emasterclass@kasialaska.com. W odpowiedzi uczestnik otrzyma link do kalendarza, gdzie wskaże interesujący go termin, w którym połączy się z prowadzącą warsztaty za pośrednictwem aplikacji Skype.

- Zajęcia z Kasią Łaską są częścią naszego programu edukacji kulturalnej, który w obecnej sytuacji przenieśliśmy do internetu w ramach bloga "Muzyczny Wirtualnie" - wyjaśnia Grażyna Posmykiewicz, Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że blog znaleźć można pod adresem www.tmlodz.com.

Program projektu "Muzyczny wirtualnie" oprócz master class obejmuje warsztaty "EduWtorek" z O-Twórz Teatr, czyli zajęcia, wokół których zgromadzono znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Zajęcia angażujące uczestników w różnym wieku publikowane są we wtorki w południe.

Z kolei w piątki o g. 20.00 w blogu publikowane są premierowe minikoncerty z udziałem solistów teatru.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego