powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Gale Przeglądu Piosenki Aktorskiej online

Przegląd Piosenki Aktorskiej uwalnia online koncerty galowe z lat 2010 i 2016: "...rewolucyjną!" Agaty Dudy-Gracz i "Budorigum" Formacji Chłopięcej Legitymacje.

"...rewolucyjna!" (na zdjęciu) w reżyserii Agaty Dudy-Gracz miała premierę podczas 31. PPA.

Wystąpili w niej m.in. Marta Stebnicka, Dorota Pomykała, Ewa Ziętek, Tomasz Kot, Wojciech Mecwaldowski, Mirosław Zbrojewicz.

Olśniewająca plastyka spektaklu, inspirowana światowym malarstwem i obrazami ojca reżyserki, Jerzego Dudy-Gracza, najsłynniejsze rewolucyjne, undergroundowe i religijne pieśni składają się na gorzką, poruszającą opowieść, jedno z najciekawszych wydarzeń w historii Przeglądu.

"Budorigum, czyli amerykańscy naukowcy o polskim Wrocławiu" to wyjątkowa Gala - w roku Europejskiej Stolicy Kultury nie zamykała 37. PPA, ale go otwierała. Przygotowana przez Formację Chłopięcą Legitymacje, czyli Konrada Imielę, Cezarego Studniaka i Sambora Dudzińskiego, nie oszczędziła widzom łez... ze śmiechu.

Absurd gonił absurd, historii Wrocławia nigdy nie opowiadano równie porywająco. Najbardziej wrocławską z wrocławskich piosenek, o mknących po szynach niebieskich tramwajach, specjalnie na tę galę przetłumaczono na język staropolski. Obok Bolesława Śmiałego, Rafała Wojaczka, prof. Jana Miodka pojawili się na scenie legendarny wrocławski kloszard Jaś Pawie Oczko i Marit Bjoergen.

Wśród gwiazd gali znaleźli się Jan Peszek, Joanna Kołaczkowska, Janusz Radek, Justyna Szafran i Agnieszka Dygant.

Każdy koncert będzie można oglądać przez tydzień: "...rewolucyjną!" w dniach 26 marca - 2 kwietnia, "Budorigum" - 28 marca - 4 kwietnia na stronie Przeglądu Piosenki Aktorskiej www.ppa.wroclaw.pl