powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Minikoncerty online

- Nie możemy odciąć widza od dostępu do kultury - mówi Piotr Płuska, solista Teatru Muzycznego i zaprasza na drugi już z serii internetowych minikoncertów przygotowanych przez łódzki teatr. Premiera w piątek o g. 20 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com).

Bez biletu i bez wychodzenia z domu. W piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa", na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem solistów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu "Muzyczny wirtualnie." Bohaterem kolejnego spotkania jest Piotr Płuska (na zdjęciu).

- Sytuacja, w której się teraz wszyscy znajdujemy, stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Musimy nauczyć się funkcjonować w zupełnie nowy sposób - mówi artysta. - To jest bardzo ważne, bo nie możemy zostawić widza bez dostępu do kultury, nie możemy go odciąć - podkreśla.

Piotr Płuska - śpiewak-aktor, pianista, pedagog śpiewu, logopeda jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, laureatem wielu konkursów wokalnych. Śpiewał m.in. w Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatro Politeama w Palermo, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Verdi w Pizie i Teatro Alighieri w Ravennie. Występował gościnnie w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Wrocławskiej i Filharmonii Łódzkiej, współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Jego repertuar obejmuje partie musicalowe (Piłat w "Jesus Christ Superstar", Motł Kamzoil w "Skrzypku na dachu", Padre w "Człowieku z La Manchy"), operetkowe (Hrabia Daniło w "Wesołej wdówce", Gabriel von Eisenstein i Doktor Falke w "Zemście nietoperza") i operowe (Hrabia Almaviva w "Weselu Figara" i Papageno w "Czarodziejskim flecie").

Co zaśpiewa w piątek? - Będzie można usłyszeć kilka utworów dla mnie bardzo ważnych. Dwa z nich pochodzą z musicalu "Notre Dame de Paris", dwa zaś z repertuaru naszego teatru w Łodzi, ale ich tytułów na razie nie zdradzę, niech będą dla widzów niespodzianką - mówi Płuska. Taka jest zresztą formuła koncertów "Dusza śpiewa" - artyści sami wybierają repertuar i sposób jego zaprezentowania. Jako pierwsza w tej formule wystąpiła Emilia Klimczak - jej minirecital nadal można oglądać online na blogu "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ Piotra Płuski.