powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Gala Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius przeniesiona na jesień

Wrocławski Dom Literatury zdecydował, że Silesius w tym roku odbędzie się wraz z wydarzeniami związanymi z wręczeniem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zatem laureatów obu nagród poznamy 17 października. Towarzyszący tradycyjnie Silesiusowi Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius odbędzie się w dniach 12-18 paźdzernika.

Tegoroczna gala Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius, które miały odbyć się w połowie maja, zostały przeniesione na jesień. Silesius zostanie wówczas wręczony wraz z Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus.

O przeniesieniu gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień poinformował we wtorek PAP organizator tych wydarzeń - Wrocławski Dom Literatury.

"Doskonale zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji znaleźliśmy się jako społeczeństwo. Dzieją się rzeczy wpływające na codzienne życie każdej i każdego z nas, w tym - oczywiście - na sposób funkcjonowania instytucji kultury. Z tych powodów oraz z uwagi na rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz zaleceń Prezydenta Wrocławia, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu ceremonii wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień" - napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

Wskazano przy tym, że dwie najważniejsze miejskie nagrody literackie w sposób symboliczny zostały połączone. "Mówimy o połączeniu symbolicznym, gdyż od początku istnienia tych nagród patronuje im Johannes Scheffler, czyli właśnie Anioł Ślązak, Angelus Silesius" - napisano.