powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Fantazja online, o premierze, która się nie odbyła

"Fantazja o Ludwiczku (z chórem końcowym do słów Ody do radości Friedricha von Schillera)" - fantazja online o premierze, która się nie odbyła. Teatr im. Słowackiego zaprasza 27 marca o godz.20.

IX Symfonia d-moll op 125. znana także jako "Symfonia radości". Korona i synteza całego życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Cierpiący, zmagający się z losem i ze światem kompozytor wyraża w niej ideę ogólnej miłości i braterstwa, wiarę w lepsze jutro. Wyraża pewność, że walka - choćby najcięższa - skończyć się musi (i skończy się) zwycięstwem. W chwili gdy temat "Ody do Radości" ma się zjawić po raz pierwszy, orkiestra milknie niespodziewanie. Zalega cisza. Nadaje to wejściu chóru charakter tajemniczy i boski. Muzyka wstępuje w serca z coraz większą pewnością siebie. To podbój, wojna wydana cierpieniu. Oda jest odpowiedzią na wszystko, co ciemne w naszej rzeczywistości.

Fantazja online, o premierze, która się nie odbyła - 27 marca godzina 20:00 - zapraszamy!

***

Tekst i reżyseria: Daniel Malchar, Rafał Szumski

Wideo, multimedia i produkcja muzyczna - Paweł Penarski

Scenografia i kostiumy: Rafał Szumera

Choreografia: Aleksander Kopański

Opracowanie muzyczne: Daniel Malchar

Produkcja: Oliwia Kuc

Obsada: Ewelina Cassette, Karolina Kamińska, Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Rafał Szumera, Alina Szczegielniak