powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kolektyw United Limbs w sieci

W związku z trwającą kwarantanną kolektyw artystów UNITED LIMBS przystąpił do akcji zachęcenia odbiorców do pozostania w domach i codziennego oglądania twórczości polskich jak i zagranicznych choreografów/reżyserów współczesnych, związanych z szeroko pojętą dziedziną tańca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do grupy "UNITED LIMBS SCREENING" na portalu Facebook, w której każdego dnia udostępniamy istne perełki: spektakle, filmy tańca znamienitych twórców takich jak: Pina Bausch, Akram Khan, Ohad Naharin, Wim Vandekeybus, Mats Ek, Anna Teresa de Keersmaeker, James Thierre, itp.. Zachęcamy również aby członkowie grupy dołączyli do akcji i dzielili się swoimi znaleziskami, tworząc wspólnymi siłami mini bibliotekę online!

Link do grupy United Limbs Screening poniżej.

Opis grupy UNITED LIMBS:

Kolektyw artystyczny "United Limbs" rozpoczął swoją działalność z początkiem 2020 roku w Warszawie. Jesteśmy grupą artystów tancerzy, którzy po latach pracy w różnych instytucjach kulturalnych na terenie Europy postanowili wrócić do Warszawy by połączyć siły i rozpocząć wspólną działalność artystyczną. W skład kolektywu wchodzi sześciu twórców: Ilona Gumowska, Eliza Kindziuk, Izabela Zawadzka, Jakub Piotrowicz, Gieorgij Puchalski i Jakub Mędrzycki. Celami kolektywu są:

- popularyzacja tańca współczesnego wśród widzów wszystkich pokoleń, prezentacja progresywnych i wysokiej jakości spektakli, które będą umacniały i rozwijały sztukę tańca na terenie Polski,

- stworzenie przestrzeni do dialogu z innymi dziedzinami artystycznymi takimi jak film, fotografia czy architektura,

- działania edukacyjne: cykliczne lekcje dla profesjonalnych tancerzy, warsztaty taneczne i interdyscyplinarne dla różnych grup wiekowych oraz na różnych poziomach zaawansowania.