powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. 55. festiwal Kontrapunkt odroczony

Planowany na 8-16 maja 55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt został odroczony ze względu na stan epidemii - poinformował w poniedziałek rzecznik festiwalu. Nowy termin nie został jeszcze podany.

- Zmiana terminu Przeglądu jest spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy festiwalu Daniel Źródlewski.

Jak zapewnił, szczegóły zostaną przedstawione w serwisie internetowym przeglądu na stronie http://kontrapunkt.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

Mottem 55. Przeglądu Teatrów Małych Form ma być prawda - pierwsze z transcendentaliów platońskich. "Trzy najbliższe edycje Kontrapunktu opierać się będą na wartościach, które pozwalają przekraczać, wykraczać poza, przewyższać, budzić dyskusję, potrzebę zadawania pytań, a wreszcie poddawać krytyce i deklarować poglądy" - informowano. Logo festiwalu zaprojektowała szczecińska artystka Karolina Gołębiowska.

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Po raz pierwszy odbył się w 1966 r. jako I Szczeciński Tydzień Teatralny. Przyjęta później nazwa Kontrapunkt oddaje charakter imprezy zestawiającej tradycyjne spektakle z prezentacjami teatrów offowych, konfrontującej różne stylistyki i języki teatralnej wypowiedzi, dokonania uznanych twórców z eksperymentami początkujących artystów.