powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Wielki - Opera Narodowa prezentuje ofertę online

#zostańwdomu, wpuść operę i balet - zachęca Teatr Wielki - Opera Narodowa. Instytucja zaprasza do skorzystania z oferty online a w niej: "Carmen" w reżyserii Andrzeja Chyry, lekcje baletowe, wirtualne wystawy, kolorowanki i operowe czytanki.

Mimo że TW-ON pozostaje zamknięty, nie zwalniamy tempa. A skoro nie możemy zaprosić do nas, wpraszamy się do naszych widzów! - informują organizatorzy.

CARMEN ONLINE

Na ostanie wieczory marca w naszym repertuarze zaplanowane były spektakle "Carmen" Bizeta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, operę pokażemy online. Zapraszamy na 3 streamingi zarejestrowanego przedstawienia do serwisu vod.teatrwielki.pl. "Carmen" będzie można obejrzeć bezpłatnie 28, 31 marca oraz 2 kwietnia (godz. 19.00). Wystarczy wejść na nasze vod.

Inscenizacja Andrzeja Chyry z 2018 to nowe spojrzenie na jedną z najczęściej wystawianych oper na świecie. Reżyser zgłębił historię niemożliwej do zrealizowania miłości i przebadał anatomię zbrodni do muzyki, która od lat porywa słuchaczy niezwykłym temperamentem i efektownością. Śpiewaków, orkiestrę i chór TW-ON oraz chór chłopięcy Artos poprowadziła Keri-Lynn Wilson.

LEKCJE BALETOWE

Od podstaw - pozycji nóg i rąk aż po skoki - grand jetés. Naszą propozycją na nabranie formy podczas spędzania czasu w domu jest nauka tańca klasycznego. W kilku krótkich filmach tancerze Polskiego Baletu Narodowego, Anna Czeszejko i Patryk Walczak, oraz baletmistrz Stéphane Dalle, pokażą oraz objaśnią podstawowy zestaw ćwiczeń i pozycji baletowych. Lekcje pojawiają się sukcesywnie na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia!

WIELKIE MALOWANIE W TEATRZE - KOLOROWANKI

Po lekcji baletowej polecamy chwilę odpoczynku przy teatralnych kolorowankach i ćwiczenie zdolności manualnych. Śladem instytucji kultury z całego świata, przyłączamy się do akcji #ColorOurCollections. Na naszym Facebooku udostępniliśmy prace Arobala, który kiedyś odwiedził nas i narysował. Sprawcie, że nasz teatr nabierze koloru!

#OPEROWECZYTANKI

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami... Kto ma ochotę na wysłuchanie opowieści z Biblioteki TW-ON? Specjalnie dla wszystkich widzów - tych małych i tych nieco większych - czytamy na Facebooku nasze publikacje. Pierwszą baśń - "Słowika" H.Ch. Andersena przeczytał aktor Sambor Czarnota. Można ją odtworzyć tu. Zapraszamy we środy o 19 i w niedziele o 11 na nasz profil FB.

WIRTUALNE WYSTAWY

Na bezpieczne spacery zapraszamy do Galerii Opera. Oczywiście bez wychodzenia z domu. Dzięki wirtualnej wycieczce 3d przeniesiemy w miejscu i czasie wszystkich miłośników sztuki. Odwiedzić można pięć wystaw, które prezentowaliśmy podczas ostatnich dwóch sezonów: Władysława Hasiora, Rajmunda Ziemskiego, "Viva Moniuszko!", Zbigniewa Makowskiego i ekspozycję pt. "Ignacy Jan Paderewski. Anatomia Geniuszu".

*

Facebook: https://www.facebook.com/operanarodowa

Wirtualna wycieczka 3d: https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/galeria-opera/wystawy-201920/spacery-3d/