powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bielsko-Biała. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej przesunięty na jesień

29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej, jedno z ważniejszych wydarzeń światowej sceny lalek, został przesunięty na jesień - podał w poniedziałek bielski magistrat.

(...)

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa zapadła decyzja (...) o przeniesieniu na jesień 29. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, który pierwotnie miał odbyć się w dniach 26-30 maja - poinformował rzecznik władz Bielska-Białej Tomasz Ficoń.

Bielski festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń światowej sceny lalkarskiej. Pierwsza edycja odbyła się w 1966 r. Impreza nosiła wówczas nazwę "Bielskie Rendez-Vous". Do końca lat 80. było to jedyne w Europie miejsce spotkań teatrów z Wschodu i Zachodu oraz konfrontacji scen z Europy i spoza niej.

Festiwal odbywa się co dwa lata. W Bielsku-Białej wystąpiło ponad 350 teatrów z ok. 50 krajów świata, w tym z Japonii, Chin, Hongkongu, Kuby, Togo, Australii, Argentyny, Brazylii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Mongolii, Iranu, Nowej Zelandii, Indii i Wietnamu.

(...)