powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Krajowy teatralny rekord streamingowy

10 tysięcy widzów miał w sobotę pokazywany w formie streamingu spektakl "Cząstki kobiety" TR Warszawa w reżyserii Kornela Mundruczo.

"Cząstki teatralne" to teatralny szlagier z udziałem m. in. Justyny Wasilewskiej, Moniki Frajczyk, Magdaleny Kuty, Dobromira Dymeckiego, obsypany wieloma nagrodami. Rzecz o polskiej rodzinie, targanej emocjami, podzielonej.

Spektakl został pokazany pod szyldem akcji #ZostańWDomu, nie wychodź z teatru" zainicjowanej przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną, która panuje na całym świecie. Jak napisał zespół, liczba osób zainteresowanych pierwszym pokazem utwierdziła go w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne.

Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami po polsku i angielsku, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa.

Co tydzień będą prezentowane kolejne spektakle. Kontynuacja pokazów pozwoli też na zminimalizowanie skutków pogarszającej się sytuacji finansowej i warunków życia osób związanych z kulturą w teatrze. Teatr prosi o darowizny.