Chorzów. Premiera koncertu online "Franek ¶piewa Grechutę"

Już w najbliższ± niedzielę, 22 marca o godz. 10 na kanale YouTube i Facebooku Teatru Rozrywki odbędzie się premiera recitalu "Franek ¶piewa Grechutę", zarejestrowanego 19 marca przy pustej widowni, w¶ród ograniczonej do minimum ekipy Rozrywki.

#RozrywkaDoŚniadania to pomysł zespołu Teatru Rozrywki na funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, w której znalazły się instytucje kultury. Staramy się zaskakiwać naszych widzów między innymi publikacjami spektakli online, koncertami, czy czytaniem fragmentów bajek co drugi dzień (począwszy od środy 18 marca).

Już w najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 10:00 na kanale YT i Facebooku Rozrywki premiera recitalu "Franek śpiewa Grechutę" zarejestrowanego 19 marca 2020 roku przy pustej widowni, wśród ograniczonej do minimum ekipy Rozrywki.

Efekty pod linkiem bit.ly/franekspiewagrechute

Recital "Franek śpiewa Grechutę", powstał z inicjatywy młodego wokalisty i aktora. Autorem aranżacji przebojów Marka Grechuty jest Radosław Michalik. Recital pod patronatem Muzeum Polskiej Piosenki, zagościł w 2014 roku w repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie i przez kilka lat podbijał serca śląskiej publiczności, zdobywając tym samym pozytywne recenzje i nominację do nagrody artystycznej Złota Maska 2015.

W 2018 roku dwa utwory pochodzące z tego recitalu, Kamil Franczak zaprezentował podczas Grechuta Festival w Świnoujściu. Głosami jury składającego się z najbliższego otoczenia Marka Grechuty, otrzymał Grand Prix. W następnym roku dźwięki tego recitalu zabrzmiały ponownie w Świnoujściu oraz podczas jesiennej edycji Grechuta Festival w Krakowie.

Wokal: Kamil Franczak

Gitara: Michał Karbowski

Piano: Radosław Michalik

---

Jednocześnie informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych widzów i widzek oraz w związku z zaleceniami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia 2020 roku.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego