powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Teatr Wybrzeże online - "Ruscy"

Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapraszają do wspólnego oglądania online wybranych tytułów z repertuaru Teatru. Dzisiejszego wieczoru Teatr Wybrzeże wyemituje "Ruskich" Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl można oglądać do jutra do godziny 21.00.

Rejestracja spektakli dostępna będzie przez 24 godziny od daty i godziny prezentacji na stronie www.pomorskie.eu i www.gdansk.pl oraz na kanale You Tube pomorskie.eu. Zaczynamy dzisiaj o godzinie 21.00. Jako pierwszy w naszym cyklu zaprezentujemy spektakl "Ruscy" Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wkrótce poinformujemy Państwa o kolejnych spektaklach Teatru Wybrzeże prezentowanych w ramach cyklu Teatr online!

Repertuar cyklu Teatr online

RUSCY Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego

20 marca od godz. 21.00 do 21 marca do godz. 21.00

O SPEKTAKLU

RUSCY to sztuka o Polakach, którzy nie z własnej woli i winy zostali skazani na rozłąkę z krajem, a z powodu swojej tożsamości narodowej byli prześladowani. Uwzględniając perspektywę historyczną autor przygląda się również losowi dzisiejszych polskich repatriantów, ich zmaganiom z własną tożsamością rozpiętą w dramatyczny sposób pomiędzy polską martyrologią a kulturową rosyjskością, na którą wyrokiem historii zostali skazani. A opowiadając o repatriantach, autor przygląda się również polskiemu losowi i zadaje pytania o prawo do bycia Polakiem na przekór historii.

Radosław Paczocha

RUSCY

Reżyseria: Adam Orzechowski

W spektaklu występują:

Magdalena Gorzelańczyk - Wiera,

Agata Woźnicka - Natasza,

Sylwia Góra - Weber - Mama,

Krzysztof Matuszewski - Dziadek,

Piotr Biedroń - Ksiądz Bukowiński, Jura,

Katarzyna Dałek - Kobieta, Urzędniczka w ambasadzie,

Barbara, Katarzyna Z. Michalska - Kobieta, Urzędniczka w gminie,

Piotr Chys - Rosjanin, Antropolog, Polak,

Robert Ninkiewicz - Rosjanin, Jerzy,

Marek Tynda - Nauczyciel, Antropolog.

Prapremiera: 11 listopada 2018 roku