powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Aktorzy Teatru Polskiego czytają dramaty stulecia

Teatr Polski zachęca do oglądania online nagrań wideo czytań zrealizowanych razem z Programem 2 Polskiego Radia w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".

Drodzy Widzowie

Tymczasowo nie możemy gościć Was w Teatrze Polskim.

Nie musicie jednak wychodzić z waszych mieszkań, aby doświadczyć niezwykłych teatralnych emocji. Część z wydarzeń artystycznych, które odbywały się w naszym Teatrze, możecie oglądać online.

Zachęcamy Was do obejrzenia nagrań wideo dwóch czytań realizowanych przez Teatr Polski razem z Dwójką - Programem 2 Polskiego Radia w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia", które zarejestrowane zostały w naszym Teatrze i dostępne są online na portalu Polskiego Radia.

Cykl ten zainaugurowało czytanie "Niespodzianki" według dramatu Karola Huberta Rostworowskiego z 1929 roku w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W rolach głównych usłyszeliśmy i zobaczyliśmy Grażynę Barszczewską, Jerzego Schejbala, Martę Kurzak i Maksymiliana Rogackiego oraz Izabellę Bukowską, Joannę Halinowską, Tomasza Błasiaka, Antoniego Ostroucha. Muzykę do przedstawienia skomponował Wojciech Błażejczyk, a za reżyserię dźwięku odpowiadał Andrzej Brzoska.

W drugiej odsłonie cyklu zobaczyliśmy "Kurkę wodną" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz, a w obsadzie znaleźli się: Jerzy Schejbal, Piotr Bajtlik, Anna Cieślak, Katarzyna Herman, Piotr Cyrwus, Michał Rosiński, Przemysław Wyszyński, Krzysztof Kwiatkowski, Adam Cywka, Antoni Ostrouch, Adam Biedrzycki, Marcin Kwaśny. Muzykę na żywo wykonywali Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski.

Nagrania video dwóch czytań dostępne są online na portalu Polskiego Radia (patrz link poniżej).