powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Spędź czas online z Polskim Teatrem Tańca

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów w okresie zagrożenia koronawirusem, Polski Teatr Tańca intensyfikuje swoją działalność w przestrzeni Internetu.

Tańce książek i narodowość tańca

Zapraszamy do wirtualnego udziału w naszym najbliższym wydarzeniu - rozmównicy pt. "Tańce książek" z udziałem historyczki sztuki Barbary Góreckiej oraz krytyczki sztuki Moniki Polak, wokół tematu "tańczących książek" - publikacji i artbooków wywołujących iluzję ruchu oraz - w sposób niekoniecznie dosłowny - odwołujących się do tańca. Wydarzenie odbędzie się online w sobotę 28 marca o godz. 17.00 - będzie je można oglądać na portalu społecznościowym Facebook, na profilu Polskiego Teatru Tańca.

#szczescietanca

Polski Teatr Tańca ogłosił konkurs nawiązujący do terapeutycznych właściwości tańca #szczescietanca. Nie od dziś wiadomo, że taniec i ruch mogą mieć lecznicze właściwości, a czynność tańczenia dla redukcji napięć psychicznych - choreoterapia - jest niezwykle popularną formą uprawiania ruchu.

Zapraszamy do nagrywania, zamieszczania na portalu społecznościowym Facebook i tagowania @PolskiTeatrTańca kilkusekundowych do kilkudziesięciosekundowych, rodzinnych etiud filmowych pokazujących radość tańca i jego dobroczynny wpływ na psychikę ludzką. Obowiązuje całkowita dowolność w potraktowaniu tematu.

Inspiracją mogą być zdjęcia z lutowej rozmównicy pt. "Przyjemność tańca", zorganizowanej przez Polski Teatr Tańca. Dyskutowaliśmy wtedy o takich powodach satysfakcji z tańca, jak spontaniczna improwizacja, przyjemność tańczenia w ulubionej technice, manifestowanie indywidualności, karnawałowe upojenie zabawą.

Na prace czekamy do 31 marca, będziemy je udostępniać na naszym profilu FB.

Nagrodę - jubileuszowy album Polskiego Teatru Tańca pt."45", laureata honorowego wyróżnienia w konkursie "Best Book Design from all over the World 2020" w Lipsku - otrzyma film z największą liczbą polubień.

Wspólne oglądanie

W najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 17.00 zapraszamy na profil Polskiego Teatru Tańca na Facebooku do wspólnego oglądania najnowszej produkcji filmowej Polskiego Teatru Tańca pt. "Toporzeł" w reżyserii Iwony Pasińskiej i z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego. Inspiracją dla projektu były rzeźby Stanisława Szukalskiego, krajobrazy Gór Izerskich i surowy teren kopalni kwarcu "Stanisław". Film eksploruje silne więzi między człowiekiem i naturą oraz piękno bryły ludzkiego ciała. Występuje w nim 7 tancerzy Polskiego Teatru Tańca - Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Paweł Malicki, Michał Przybyła i Adrian Radwański. Film znalazł się w selekcjach oficjalnych Konkursu Dances with camera w ramach Short Waves Festival 2020 oraz Moovy Tanzfilmfestival Köln.