powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polskie Radio. Dwójka przypomni słuchowisko "Trzecia strefa"

W sobotę 21 marca Program 2 Polskiego Radia przypomni słuchowisko "Trzecia strefa" Dariusza Rzontkowskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. W obsadzie tej eksperymentalnej, futurystycznej opowieści z 2019 roku o poszukiwaniu idealnej miłości usłyszeć można m.in. Marcina Dorocińskiego, Agnieszkę Suchorę, Łukasza Lewandowskiego i Pawła Tucholskiego. Początek emisji o godz. 19.00.

Na początku tej historii Marcin (w tej roli Marcin Dorociński; na zdjęciu) z pomocą tajemniczego Doktora X (Łukasz Lewandowski) przenosi się w przyszłość, by na Księżycu spotkać miłość swojego życia - Agatę (Agnieszka Suchora). Ale niech nie zwiedzie nas ta na pozór absurdalna fabuła, bowiem jest to również podróż w głąb siebie

Tę eksperymentalną, futurystyczną opowieść o poszukiwaniu idealnej miłości, ale i o samotności oraz odchodzeniu wyreżyserował Wawrzyniec Kostrzewski. - W niektórych autorach fascynuje mnie to, że potrafią o bardzo głębokich, często tragicznych sprawach pisać w sposób lekki, w sposób wykraczający poza szablonowe pokazywanie konkretnych zjawisk, mówić o emocjach i uczuciach nielirycznie, niedosłownie. I tak jest w przypadku Dariusza Rzontkowskiego, który w przysłowiowe sreberka zawija te dobra, które chce pokazać i robi to niezwykle oryginalnie, dlatego porusza moją wyobraźnię w sposób szczególny. Jeżeli wejdziemy trochę głębiej, pod tę zewnętrzną, mocno abstrakcyjną warstwę, to spotykamy opowieść o porażającej samotności, potrzebie ciepła, uczucia, miłości, ale i upadku świata wartości, o społeczeństwie, które traci jakąś naiwność, prostotę i dziecięcą niewinność - mówił reżyser w 2019 roku przed radiową premierą słuchowiska.

Dariusz Rzontkowski - "Trzecia strefa"; reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski, realizacja akustyczna: Maciej Kubera; muzyka Piotr Łabonarski. Obsada: Marcin Dorociński (Marcin), Agnieszka Suchora (Agata, mama, Sztuczna Inteligencja, głos Agaty), Łukasz Lewandowski (Doktor X), Paweł Tucholski (Swibil / Hipnagog Egigwa), Robert Majewski (pracownik obsługi kosmodromu), Olga Sarzyńska (Kosmita / Brama / Łajka / Hipnagog Agpa), Przemysław Wyszyński (Komandor / Robot / Hibernator / Radio).

Emisja w radiowej Dwójce w sobotę 21 marca o godz. 19.00.