powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. Premiera teledysku "Ja tak umiem" Pawła Domagały

W serwisie YouTube pojawił się teledysk do piosenki "Ja tak umiem" promujący nową płytę Pawła Domagały "Wracaj", której premiera zapowiadana jest na 20 listopada.

- Musimy pogadać - zadzwonił do mnie kumpel.

- Chętnie, ale mogę dopiero o 3. rano, po powrocie z trasy.

- OK - odpowiedział.

Zrozumiałem, że sytuacja jest poważna.

Przyjechałem do niego i wypiliśmy parę kaw (nigdy nie jest za późno na kawę). Kumpel jest sporo po czterdziestce i chodziło o to samo, co zwykle: kolejny związek mu się rozpadł, ma doła i czuje się samotny. Wtedy powiedział, że może on "nie umie kochać". Pomyślałem, że to jest totalna bzdura, bo są rzeczy, które każdy po prostu umie... Nie wiadomo skąd i dlaczego. Jedną z tych rzeczy jest właśnie "kochanie", bo przecież każdy z nas robił z i dla miłości rzeczy niemożliwe - wystawiał się na śmieszność i kompromitację, wzbijał na wyżyny odwagi. I tak z kumplem wspominaliśmy wszystkie te niemożliwe rzeczy. Następnego dnia powstało "Ja tak umiem".

To numer pełny radości, mówiący o tym, że dla miłości "nie ma, że się nie da". Pomyślałem, że ten dziwny czas odosobnienia będzie sprawdzianem naszych miłości, że może w tym niespodziewanym zatrzymaniu nie będziemy przeć z całej siły po swoje, ale pójdziemy gdzieś razem. Może i tak umiemy?

Zastanawialiśmy się z Łukaszem Borowieckim, czy należy robić dziś premierę. Uznaliśmy jednak, że miłość i śmiech na pewno nam się teraz przydadzą - mówi Paweł Domagała.

Tekst "Ja tak umiem" napisał Paweł Domagała, a muzykę skomponował razem z Łukaszem Borowieckim, który jest również producentem muzycznym utworu.

Wracaj

Piosenka promuje nową płytę "Wracaj", trzecią w dorobku Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego. Premiera albumu 20 listopada.

Wracamy tu do wszystkiego, co jest warte powrotu. Do pierwszych dojrzałych uczuć, do młodzieńczej, bezczelnej odwagi, która idzie po swoje bez kompromisów ze światem. Do stanu, kiedy mamy poczucie, że świat stoi przed nami otworem i jeśli tylko się postaramy, spełnimy najważniejsze marzenia - mówi Paweł.

Nowa płyta to też powrót do prostoty, do muzycznych pomysłów sprzed lat i sporo folku - dodaje Łukasz Borowiecki, współautor muzyki i producent płyty.