powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Teatr Andersena w sieci

"Teatroteka Andersena" to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z w czasie kwarantanny.

Ta sytuacja pokazała nam, że stworzenie platformy, gdzie można oglądać nasze spektakle, ale też rejestracje wideo z innych działań jest potrzebna na stałe. Dostajemy pytania od naszych widzów nie tylko z Polski, o możliwość oglądania spektakli w sieci, żeby pokazać swoim dzieciom i wnukom, którzy mieszkają za granicą. To też szansa dla osób z niepełnosprawnościami, którzy nie mogą się poruszać. Zaczynamy zatem pracę nad stworzeniem takiej platformy, jako stałego elementu naszej działalności.

Tymczasem, zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na specjalne pokazy spektakli Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, które udostępniamy na naszej stronie oraz na profilu Facebook.

Co piątek, zaczynając od 20 marca o g. 9:30, będziemy publikować rejestrację wideo wybranego spektaklu, który będzie dostępny przez weekend, aż do niedzieli do g. 22:00. Dzięki temu widzowie będą mieli możliwość obejrzenia całego spektaklu, zarejestrowanego wcześniej, z udziałem publiczności i poczuć się jak w sali teatralnej i przeżywać to co dzieje się na scenie razem z innymi widzami.

Dodatkowo zachęcamy widzów do stworzenia własnych działań twórczych zainspirowanym spektaklem. Wspólnie z rodzeństwem czy rodzicami można stworzyć pracę (w dowolnej technice) ilustrującą ulubioną scenę lub bohatera spektaklu albo coś co kojarzy się ze spektaklem. Efekty działań twórczych w postaci zdjęć, filmów, czy skanów (jpg) można przesłać na adres: promocja@teatrandersena.pl albo opublikować je bezpośrednio na naszym profilu Facebook.

Pierwszym spektaklem jaki opublikujemy będzie "Koziołek Kręciołek" (na zdjęciu), którego premiera odbyła się 27 maja 2017 roku. Spektakl został stworzony specjalnie z okazji jubileuszu 700 lecia Miasta Lublin.