powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Soho gra online

Teatr Soho rusza z akcją #TeatrSohoOnline i udostępnia na czas kwarantanny nagrania archiwalnych spektakli, które można oglądać na ich Facebooku.

Oto wirtualny repertuar na najbliższe dni:

Dostępny od niedzieli 15 marca spektakl "Spacerowicz" wg prozy Roberta Walsera w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W obsadzie Magdalena Warzecha, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski, Marcin Przybylski.

Scenariusz przedstawienia, oparty na opowiadaniach szwajcarskiego pisarza, zabiera nas na przechadzkę z Simonem, tytułowym spacerowiczem. Wędrówka jest życiem - i jednocześnie snem, w którym przeskakujemy z miejsca na miejsce w mgnieniu oka. Czy nasz spacer w ogóle się skończy?

Dostępny od piątku 20 marca o godz. 18.00 spektakl "Idiota" na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W obsadzie Agata Buzek, Magda Czerwinska, Joanna Osyda, Eryk Lubos, Marek Kakareko.

"Wchodziłem tutaj z udręką w sercu. Bo Bo się was bałem. Słyszałem o was wiele złego, więcej złego, niż dobrego, o waszej małostkowości, o mierności waszych zainteresowań, powierzchowności wykształcenia, o tym że nie ma w was dobrych, czystych uczuć. Szedłem tu dzisiaj z ciekawością, z niepokojem w duszy (...).

Szedłem tutaj i myślałem: "No i jak ja z nimi będę rozmawiał? Od czego mam zacząć, żeby cokolwiek zrozumieli?". Jak ja się bałem. Ale za was bałem się jeszcze bardziej, strasznie, strasznie! A czy powinienem się bać? Czy nie wstyd się było bać? I co z tego, że na jednego uczciwego człowieka przypada taka otchłań ludzi fałszywych, niedobrych? Dlatego teraz się cieszę. Nie powinniśmy się wstydzić nawet swojej śmieszności, czy nie tak? Bo to przecież prawda, jesteśmy śmieszni, lekkomyślni, znudzeni, mamy złe nawyki, nie umiemy patrzeć, nie umiemy słuchać, rozumieć, przecież wszyscy tacy jesteśmy, wszyscy, i pan, i ja, i oni! - mówi Myszkin, bohater najnowszego spektaklu Igora Gorzkowskiego.

Reżyser zaadaptował słynną rosyjską powieść "Idiota" Fiodora Dostojewskiego komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do głównej roli zaprosił Agatę Buzek.

- Tytułowa postać z powieści Dostojewskiego to raczej idea a nie człowiek z krwi i kości. Dlatego tak trudno znaleźć jej ekwiwalent sceniczny. Stąd decyzja obsadowa i rozpisanie postaci Myszkina na aktora i tancerza. Ten ostatni zabieg daje możliwość wejścia w dialog Myszkina z samym sobą. Główny bohater jest lustrem dla pozostałych postaci. Kontrastem dla ludzkich namiętności. Ta realizacje to chyba najtrudniejsze z zadań reżyserskich w mojej teatralnej biografii - dodaje Igor Gorzkowski.

***

W czasie kwarantanny przechodzimy do sieci! Oto nasz wirtualny repertuar na najbliższe dni:

czwartek / 19 marca g. 17.00 / FB Teatru Ochoty / premiera rejestracji spektaklu "we are not superheroes" grupy Ruchomy Kolektyw / ART_committed;

*

piątek / 20 marca g. 18.00 / FB Teatru Ochoty / premiera rejestracji spektaklu "Idiota" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, koprodukcji z Teatrem Soho;

*

codziennie / FB Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty / zajęcia kreatywne "Kwarantanna. komplety"

Uwaga! Rejestracje spektakli będą dostępne podczas całego okresu kwarantanny. Zachęcamy widzów do pozostania w domach i swobodnego korzystania z zasobów Teatru Ochoty.