powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. "Dusza śpiewa" online

Bez biletu i bez wychodzenia z domu. Już w ten piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz pierwszy zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa". Jako pierwsza w tej nowej formule spotka się z publicznością uznana solistka - Emilia Klimczak. Jej występ opublikowany zostanie w blogu tmlodz.com punktualnie o g. 20.

Spotkania z cyklu "Dusza śpiewa", to zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów minikoncerty z udziałem solistów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu "Muzyczny wirtualnie."

- Jak wskazuje już sam tytuł artyści zaprezentują to, co im w duszy gra. Przygotowują repertuar i opracowują sposób jego przedstawienia. Możemy więc liczyć na spore muzyczne niespodzianki - zapowiada dyrektor teatru, Grażyna Posmykiewicz.

Nieco więcej zdradza Emilia Klimczak, której występ otwiera cykl w najbliższy piątek o g. 20. Artystka zaśpiewa między innymi "Memory" z musicalu "Koty", "Czekaj no, Higgińszczaku" z "My Fair Lady", piosenki "La Boheme" Charlesa Aznavoura i "Milord" Edith Piaf.

- Sama w ostatnim czasie wzięłam udział - jako widz - w takich koncertach online i uważam, że jest to wyjątkowa forma kontaktu z publicznością w tym niełatwym dla nas wszystkich momencie.

Dlatego cieszę się, że i ja będę mogła zaśpiewać dla naszych widzów, rozpoczynając niniejszym cykl koncertów, przygotowanych na ten trudny czas, gdy nasza widownia jest zamknięta dla gości - mówi Emilia Klimczak. - Mam nadzieję, że będzie to nie tylko ciekawa muzyczna przygoda, ale też dowód na to, że w takich niezwykłych momentach warto działać i być razem, mimo wszystko - podkreśla.

Emilia Klimczak doskonale znana jest publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi, na scenie którego występowała już jako mała dziewczynka w "Skrzypku na dachu" czy "Zorbie". Popularność i uznanie zyskała m.in. dzięki rolom: Cosette w "Nędznikach", Adeli w operetce "Zemsta nietoperza", Marii Magdaleny w "Jesus Christ Superstar", czy Maurice'a w "Madagaskarze".

W kolejny piątek, również o g. 20.00, opublikowany zostanie występ Pawła Erdmana. On również jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie tego teatru zagrał m.in. w musicalu "Wonderful Town" L. Bernsteina, operetce "Wesoła wdówka" L. Lehara, musicalu dla dzieci "Zorro". Największym powodzeniem cieszą się jednak jego interpretacje ról Kajfasza w "Jesus Christ Superstar" i Javerta w "Nędznikach".

Program projektu "Muzyczny wirtualnie" zaplanowany został do 16 kwietnia. Oprócz koncertów obejmuje wirtualne warsztaty "EduWtorek" z O-Twórz Teatr, czyli zajęcia, wokół których zgromadzono znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Zajęcia angażujące uczestników w różnym wieku publikowane są we wtorki w południe. Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com).