powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "BEM! Powrót Człowieka-Armaty" dostępny online

Teatr Syrena udostępnia online zapis spektaklu "BEM! Powrót Człowieka-Armaty" w reż. Michała Walczaka.

W związku z czasowym zawieszeniem działalności repertuarowej Teatru i w poparciu dla akcji #zostańwdomu, chcielibyśmy dostarczyć jedną z produkcji Syreny wprost do Państwa domów. W najbliższy czwartek, 19.03 od godziny 19.00 do końca niedzieli 22.03, udostępnimy bezpłatnie w sieci spektakl "BEM! Powrót Człowieka-Armaty", będący koprodukcją Teatru Syrena, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz twórców Pożaru w Burdelu.

Spektakl pełen typowego dla Pożaru w Burdelu poczucia humoru i znakomitej muzyki miał premierę 18 maja 2018 roku, a został przygotowany w ramach programu "Sto wskrzeszeń na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Na deskach Teatru Syrena "BEMa" pożegnaliśmy 6 listopada 2019, ale spektakl wystawiany jest nadal w Kielcach. Zapraszamy na kanał Teatru Syrena na YouTube (patrz link poniżej).

Musical, który jest ukłonem w stronę naszej historii. Chcemy pokazać Państwu nieznane oblicze jednego z największych bohaterów Polski i Węgier.

Ale nie ma się czego obawiać: to nie będzie "akademia ku czci", a raczej szalony rajd, historyczny "roller coster" przez zakręty XIX-wiecznych dziejów, z paroma wycieczkami w stronę współczesności. No i oczywiście dobrze zrobiony musical - zabawny, czasem poruszający, zawsze nasycony znakomitą muzyką Wiktora Stokowskiego i intrygującymi tekstami Macieja Łubieńskiego.

Co ciekawe, "BEM!" jest koprodukcją aż trzech teatrów: Syreny, Pożaru w Burdelu i Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, i we wrześniu cała inscenizacja zostanie przeniesiona do Kielc. Następnie będzie "podróżować" pomiędzy naszymi miastami.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.