powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Żydowski przygotował wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie

Teatr Żydowski przygotował regularny, wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie. Decyzja spowodowana jest tym, że obowiązuje stan epidemiologiczny i placówki kulturalne od 12 marca są zamknięte dla widzów.

"Przygotowaliśmy repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru" - przekazał teatr.

Przez najbliższe czas Teatr Żydowski chce zaproponować widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery - kiedy tylko będzie to bezpieczne.

Repertuar jest jeszcze opracowywany, ale na pewno znajdzie się w nim tryptyk Mai Kleczewskiej, czyli spektakle "Dybuk", "Golem" i "Berek". Widzowie będą mogli też obejrzeć "W nocy na starym rynku" Szymona Szurmieja, "Komediantów" i "Gwiazdy na dachu" Stefana Szlachtycza, "Bonjour Monsieur Chagall" Szymona Szurmieja i Gołdy Tencer i "Proszę bardzo" Wiktora Rubina.

Poza przedstawieniami teatr planuje pokazać inne formy teatralne i performatywne, jak koncerty finałowe Festiwalu Warszawa Singera, benefis Szymona Szurmieja czy spotkania z wybitnymi artystami z cyklu "Bagaże Kultury" prowadzone przez Remigiusza Grzelę. E-repertuar będzie zawierać także czytania performatywne na żywo, w ramach którego aktorzy Teatru Żydowskiego czytać będą m.in. sztuki Anat Gov czy Hanocha Levina.