powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Żydowski - pierwszy teatr z e-repertuarem

Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie - #TeatrŻydowskiwDomu/ #TeatrwDomu.

W dobie zagrożenia pandemią, teatr nie chce rezygnować z kontaktu z widzami, jednocześnie dbając o przestrzeganie wszelkich zasad pozwalających opanować pandemię Covid-19.

Teatr Żydowski przygotował repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru. W najbliższym czasie zaproponuje widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery - kiedy tylko będzie to bezpieczne.

Repertuar jest jeszcze opracowywany, ale już dziś znamy niektóre tytuły, w tym tryptyk Mai Kleczewskiej, które zostaną zaprezentowane widzom. Są to m.in.: spektakle w reżyserii Mai Kleczewskiej - "Dybuk", "Golem" i "Berek", "W nocy na starym rynku", reż. Szymon Szurmiej, "Komedianci", "Gwiazdy na dachu", reż. Stefan Szlachtycz, "Bonjour Monsieur Chagall", reż. Szymona Szurmiej i Gołda Tencer, "Straszna gospoda", reż. Jan Szurmiej, "Proszę bardzo", reż. Wiktor Rubin.

Poza przedstawieniami Teatr Żydowski pokazywać będzie również inne formy teatralne i performatywne, jak koncerty finałowe Festiwalu Warszawa Singera, benefis Szymona Szurmieja czy spotkania z wybitnymi artystami z cyklu "Bagaże Kultury" prowadzone przez Remigiusza Grzelę. E-repertuar to również czytania performatywne na żywo, w ramach których aktorzy Teatru Żydowskiego czytać będą m.in. sztuki Anat Gov czy Hanocha Levina.

Wszystkie wydarzenia Teatru Żydowskiego będzie można śledzić na wirtualnej scenie na www.teatr-zydowski.art.pl i na teatralnym profilu FB.